Людмила Корнієнко: адаптація в суспільство дитини з інвалідністю можлива через проходження комплексної реабілітації

Людмила Корнієнко: адаптація в суспільство дитини з інвалідністю можлива через проходження комплексної реабілітації. полтавська область, адаптація, дитина, суспільство, інвалідність

Людмила Корнієнко: адаптація в суспільство дитини з інвалідністю можлива через проходження комплексної реабілітації. полтавська область, адаптація, дитина, суспільство, інвалідністьПолтавська область. Проблема соціального захисту дітей з інвалідністю в Україні набуває особливого значення у зв’язку зі сталими тенденціями до зростання їх частки в загальній структурі населення.

Сьогодні в розуміння соціального захисту осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю покладено не соціальне забезпечення, як пасивна функція соціального захисту, а гарантування захищеності шляхом створення для них у суспільстві відповідних умов та рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей і творчого потенціалу.

З практичної сторони вже відмічено, що проведення комплексу реабілітаційних заходів сприяє створенню передумов для соціальної адаптації дітей з інвалідністю у суспільство. В процесі проходження реабілітації у дітей формуються соціальні та побутові навички, розвиваються природні здібності та спостерігається коригування порушень розвитку.

На рівні області створені умови для проведення комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Не перший рік в місті Полтаві (вул. Івана Мазепи, 27-А, тел. (0532) 63-36-82), Кременчуці (вул. Івана Приходька, 21, тел. (05366) 6-02-98, 6-03-42), Лубнах (вул. Л. Толстого, 16/27, тел. (05361) 7-25-15), Миргороді (вул. Гоголя 76/2, тел. (05355) 5-25-79) та Гадячі (вул. Шевченка, 12, тел. (05354) 3-25-00) свої послуги надають Центри комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Таке розташування Центрів дає можливість батькам на місцях організовувати реабілітаційні заходи своїм дітям.

Центри не лише укомплектовані сучасною апаратурою, засобами для розвитку та корекції показників здоров’я та порушень розвитку, а й мають в своєму штаті висококваліфікованих фахівців.

Кожна дитина під час проходження реабілітаційних заходів отримує консультації лікарів, комплекс соціальних, психологічних, педагогічних, реабілітаційних послуг згідно із індивідуальною програмою реабілітації. Надання кваліфікованої допомоги дітям з інвалідністю у здійсненні корекції психофізичного розвитку дає позитивний результат.

Важливим фактором у процесі проходження реабілітації є залучення батьків дітей з інвалідністю. Присутність мами чи тата заспокоює та підбадьорює дитину, покращує довіру та встановлює більш тісний контакт з реабілітологом. В підсумку проводиться аналіз та оцінка результатів проведеної реабілітації.

Крім обласних Центрів соціальної реабілітації дітей з інвалідністю свої послуги надають всеукраїнські реабілітаційні центри:

– Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь» (м. Вінниця);

– Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок»» (м. Волинь);

– Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» (м. Миколаїв);

– державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Віра, Надія, Любов» (Чернівецька область).

Всеукраїнські реабілітаційні установи приймають на реабілітацію дітей безкоштовно на умовах стаціонару (реабілітація, проживання, харчування).

Направлення до усіх реабілітаційних центрів системи соціального захисту населення здійснюється згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80 (зі змінами) «Про затвердження Порядку надання окремим категорія осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації)».

Для отримання направлення на реабілітацію дитини з інвалідністю та дітей віком до 3 років, які мають ризик отримати інвалідність, законним представникам дитини необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання та подати наступний пакет документів:

1) заяву про надання послуг із комплексної реабілітації (абілітації);

2) індивідуальну програму реабілітації, видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (для дітей з інвалідністю) / висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності) з рекомендаціями щодо проходження комплексної реабілітації (абілітації) в установі;

3) паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для дітей з інвалідністю, дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності) або інший документ, що посвідчує особу;

4) документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

5) виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

При виникненні питань, щодо забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними заходами, просимо телефонувати до відділу у справах осіб з інвалідністю та ветеранів Департаменту за номером телефону 68-12-76.

Ознайомитись з нововведеннями та змінами в законодавстві ви можете на сторінці Facebook Департаменту за посиланням: https://www.facebook.com/dsznpoltava/

Департамент соціального захисту населення ОДА

Полтавська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*