Реабілітація військових / 5 канал
У Рівному діє програма для реабілітації ветеранів. Військові, які зазнали поранення, під час лікування можуть пройти програму відновлення. Вона передбачає заняття спортом та етапи психологічної підтримки. Вже понад пів сотні військових скористалися цією програмою. Більше дивіться у сюжеті “5 каналу” у випуску новин.
Сергій – доброволець. Із перших днів Великої війни пішов на фронт. Навесні цьогоріч зазнав поранення, через яке пережив ампутацію. Вже понад місяць проходить реабілітацію в обласному госпіталі на Рівненщині. Водночас долучився до програми реабілітації військових.
“Набагато краще себе почуваю, бо півтора місяці я пролежав на ліжку, бо у мене і з другою ногою була проблема, то я взагалі не ходив. Сюди почав ходити, то дуже класно”, – розповів військовослужбовець Сергій.
Ігор звикає до протеза. Вже пів року активно займається спортом і працює над своїм відновленням.
“Це здоров’я, це для себе, не для когось. Лежати на ліжку – це не вихід або йти перехиляти стакан і топити горе. На довго тебе не вистачить. Тому лишається або робота, або спортивний зал”, – пояснив ветеран Ігор.
У Рівному вже понад рік діє програма комплексної реабілітації військових. У спортзалі ветерани, які зазнали поранення, мають можливість поліпшити фізичний стан та відновитися психологічно.
“Коли вони повертаються з фронту і є травми, які їм не дозволяють повернутись у бій, вони відчувають себе використаними. Не знають, що далі з ними буде і втрачають надію на життя. І тому була створена програма Hope wins, щоб надати надію. І хочемо показати, що в тій ситуації, в якій вони зараз знаходяться, життя не закінчується”, – наголосив керівник громадської організації Олександр Александров.
Уже понад пів сотні військових пройшли цю програму реабілітації. Безплатно долучитись до неї може будь-хто з ветеранів. Координатори постійно відвідують госпіталі та лікарні, щоб залучити до програми якомога більше військових.
“Приносимо їм щось смачне, домашнє, те, що не куштували і будуємо з ними відносини. Цікавимось, як вони переносять травми, може у когось є якісь потреби. Дуже важко поки він не відчує, що він важливий”, – зауважив відповідальний за програму Hope wins Денис Єгоров.
Особливістю реабілітації є духовне підбадьорення. Військові спілкуються з капеланом, це допомагає відновити психологічний стан.
“Коли людина повертається з уже звичного військового середовища додому, те що ще рік тому було звичне, – уже незвичне. Друзі змінюються, родина по-іншому реагує. Людина приходить із багажем, який розділяли побратими, а у цивільному житті таких людей мало”, – зауважив капелан Володимир Гаврилюк.
Відновитись духовно та ментально – це важлива складова реабілітації. Спілкуючись із побратимами, які зіткнулися з такими труднощами, захисникам легше повернутись до цивільного життя. Ті хто, залучився до програми, радять іншим не опускати руки.
“Найголовніше – це не падати духом, впадеш вже все, знаю по собі. Якщо підтримують тебе і сам тримаєшся – все буде добре”, – наголосив ветеран Ігор.
Комплексна програма реабілітації Hope wins діє наразі у Рівному. Втім її організатори планують розширити кордони. Нині працюють над її впровадженням у столиці.
Наталія Світлова, Рівне, “5 канал”.