Прес-реліз: Український науково-дослідний інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатності отримав дві термошафи Ottobock (Німеччина)

Прес-реліз: Український науково-дослідний інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатності отримав дві термошафи Ottobock (Німеччина). допомога, куксоприймач, протез, термошафа ottobock, інститут протезування

Прес-реліз: Український науково-дослідний інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатності отримав дві термошафи Ottobock (Німеччина). допомога, куксоприймач, протез, термошафа ottobock, інститут протезування

Цей проект вартістю в 38 тисяч євро було профінансовано партнером Благодійного фонду «Громадянин» (https://ctzn24.com/ua) Канадсько-українською фундацією (Canada-Ukraine Foundation).

23 травня 2023 р. відбулася поставка двох термошаф Ottobock до Інституту протезування.

«Для виготовлення куксоприймачів потрібно підготувати матеріал. Його розігрівають в спеціальних шафах. В новому обладнанні процес скорочується в рази. Швидкість виготовлення куксоприймача особливо важлива для первинних пацієнтів, бо культя змінюється і корекцію куксоприймача треба робити 2-3 рази за дуже короткий час», – пояснює керівниця Інституту протезування Салєєва Антоніна Денисівна.

Зараз Інститут працює у двох містах: у Львові та Кропивницькому. У Львові знаходиться частково матеріально-технічна база, а також частина команди із Харкова. Тут також зосереджена найбільша кількість військових, які проходять реабілітацію та потребують протезування. Незабаром інститут планує відновити свою роботу у рідному Харкові.

Команда БФ «Громадянин» відвідала Львівщину, де встановлена одна з шаф. Поспілкувалися з протезистами, які вже працюють з новим обладнанням.

‒ Перше, що відмічають фахівці, це швидкий розігрів шаф – 15-20 хвилин, на відміну старої шафи, яка грілася 1,5-2 години, після чого її можна було використовувати. «Ця швидкість нам потрібна для того, щоб зберегти матеріал. Із-за відключень електроенергії, ми можемо втратити його, так і не виготовивши куксоприймач», – пояснюють в Інституті протезування.

‒ Друге, відрізняється якість матеріалу після розігріву. У нових термошафах він більш еластичний, контрольований. Це пов’язано з новою технологією, сучасним механізмом розігріву.

‒ Третє, куксоприймачі, виготовлені з використанням термошаф, міцніші, не такі крихкі, що збільшує термін експлуатації для постійних протезів.

Ця допомога – неоціненний внесок у розвиток Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності зокрема, а також відчутна підтримка протезування в Україні в цілому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*