Ті, що повернулися з пекла: як та хто ставить на ноги військових у Київському інституті реабілітації (ВІДЕО)

Ті, що повернулися з пекла: як та хто ставить на ноги військових у Київському інституті реабілітації (ВІДЕО). київський інститут реабілітації, військовий, допомога, поранений, цивільний

Ті, що повернулися з пекла: як та хто ставить на ноги військових у Київському інституті реабілітації. київський інститут реабілітації, військовий, допомога, поранений, цивільнийВійськовослужбовець Олександр Головчук. Скриншот: kanaldim.tv

Сотні поранених військових та цивільних пройшли реабілітацію у Київському інституті реабілітації. До повномасштабного вторгнення заклад займався виключно цивільними. Після 24 лютого 2022 року в інституті залишилися тільки три спеціалісти, які працювали на волонтерських засадах. Нині тут працює майже три десятки фахівців. Підтримати їх вирішили австралійські меценати. Як поранених ставлять на ноги та хто може претендувати на реабілітацію у медцентрі, дізнавайтеся у матеріалі “Ранку Вдома”.

Перед тим, як давати інтерв’ю, Олександр із позивним “Голова” приводить до ладу свою зачіску. Військовослужбовець проходить курс відновлення в Київському інституті реабілітації.

“Спочатку травня приїхав сюди, познайомився з цими людьми, я їх обожнюю. Перебуваю тут вже п’ятий місяць. Було дві операції, потім почалася реабілітація. Скоро повертаюся до хлопців”, — розповів військовослужбовець Олександр Головчук.

Олександр Головчук з Херсона. Там зустрів повномасштабне вторгнення. Вступив до лав територіальної оборони, працював на Запорізькому напрямку. Згодом пішов до 3-ї штурмової бригади. Воював під Бахмутом, там і травмував ногу.

Разом із “Головою” реабілітацію проходить кулеметник з позивним “Пачка”. Він вступив до лав “Азову” ще у 2019 році. Повномасштабне вторгнення росіян зустрів під Маріуполем. У боях з ворогом втратив ногу.

“Ми зустрілися з танком на дистанції. Я отримав поранення, була перебита нога. я зміг надати собі першу допомогу — наклав турнікет та лежав на асфальті”, — каже кулеметник бригади “Азов” з позивним “Пачка”.

“Пачка” пролежав на асфальті понад дві години. За цей час росіяни ще й прострелили йому руку. Бійця врятував нацгвардієць. Та найстрашніше чекало хлопця у шпиталі на “Азовсталі”.

“Я лежав в госпіталі. Там мені ампутували ногу. Під час одного з обстрілів мене завалило мішками з піском. Це мене і врятувало, бо весь госпіталь був зруйнований”, — провадить “Пачка”.

“Пачку” врятували під час повітряної операції ГУР на “Азовсталі”.

Згодом йому встановили сучасний протез. Втім, складним завданням виявилася реабілітація руки.

“В мене не було ліктьового суглоба, мені його зробили. Довгий час навіть забороняли займатися. Почалася атрофія м’язів. Зараз розминаємо руку. Обіцяють, що я зможу бігати та плавати з новим протезом. Хоча я вже навчився бігати на тому, що є”, — резюмував кулеметник з позивним “Пачка”.

Надії на повноцінне життя пораненим бійцям дає медичний директор Київського інституту реабілітації. Усі пацієнти медзакладу називають його “Леонідович”.

“До повномасштабного вторгнення ми займалися цивільними. Потім переформатувалися. Взялися за пацієнтів з наслідками мінно-вибухових травм. В першу чергу це військовослужбовці, потім — цивільні”, — пояснює медичний директор Київського інституту реабілітації Андрій Паламарчук.

На початку повномасштабної війни в інституті залишилося тільки троє спеціалістів, які на волонтерських засадах почали допомагати військовим.

“Ми дуже сильно хотіли допомагати. Мали різне обладнання, був досвід та знання медичного директора. Ми почали з трьох пацієнтів. Зараз щодня займаємося з 50 пацієнтами. Це умови амбулаторної реабілітації”, — резюмувала виконавча директорка Київського інституту реабілітації Світлана Пелех.

Медичний центр отримав грантову підтримку від австралійської фундації. Зараз в команді закладу 29 фахівців, які безплатно надають медикаментозну фізіотерапевтичного та психологічну допомогу постраждалим від війни. Реабілітацію вже пройшли майже 400 військових і цивільних. Отримати допомогу можна, звернувшись за номером телефону на сайті Київського інституту реабілітації.

Телеканал “Дім”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*