Український солдат, який втратив обидві ноги, став зіркою соцмереж в Ізраїлі

Український солдат, який втратив обидві ноги, став зіркою соцмереж в Ізраїлі. ізраїль, андрій хом'як, протез, протезування, солдат

Український солдат, який втратив обидві ноги, став зіркою соцмереж в Ізраїлі. ізраїль, андрій хом'як, протез, протезування, солдатАндрій Хом’як і доктор Сергій Кутіков

Український солдат Андрій Хом’як, який втратив обидві ноги, став зіркою соцмереж в Ізраїлі. Про це повідомило ізраїльське видання “Вести”, посилання на публікацію розмістив у своєму Телеграм-каналі Посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський.

“Андрій Хом’як проходить реабілітацію в лікарні “Левінштейн”. Його ролики в мережі TikTok користуються неабиякою популярністю, а зібрані за їхньою допомогою кошти він відправляє на допомогу рідній Україні”, – наголошується в повідомленні.

“В Ізраїлі мене в прямому сенсі слова поставили на ноги. Точніше, на протези. Завдяки ізраїльтянам – вихідцям з України – я тут ні хвилини не залишаюся на самоті. До Ізраїлю я ніколи не виїжджав за кордон України, і багато чого у вашій країні мене дивує”, – сказав кореспондентові “Вестей” Андрій Хом’як.

30-річний Хом’як отримав важке поранення в перші місяці війни в Україні. Він дивом вижив, але втратив обидві ноги. Довгі місяці Андрій перебував у військовому госпіталі, поки не потрапив до Ізраїлю на протезування і реабілітацію в рамках спецпрограми ізраїльського МЗС.

“Коли я приїхав сюди, то насилу сидів в інвалідному кріслі. А тепер завдяки ізраїльським лікарям уже встаю на протези і можу навіть цілу годину ходити на них, – розповідає Андрій. – А ще мені допомогли небайдужі ізраїльтяни, вихідці з України. Вони ні на хвилину не залишали мене одного і допомогли побувати в найрізноманітніших куточках Ізраїлю”.

Андрій народився в Київській області в багатодітній родині, він єдиний брат п’яти сестер.

“25 лютого 2022 року просто зранку я вирушив до військкомату. Потрапив до 26-ї артилерійської бригади. Нас відправили на оборону Києва. Наприкінці березня російські військові обстріляли нас касетними снарядами. 5 хлопців загинули на місці, 27 людей отримали поранення. Вибух був такої сили, що я думав, що вже помер. Намагався поворухнутися – і зрозумів, що рушити не можу. Страшно хотілося пити. Я зібрав останні сили і покликав на допомогу. Товариші по службі були в шоці, коли зрозуміли, що я живий. Мене евакуювали в найближчу дитячу клініку, а звідти – у військовий госпіталь у Києві. Я втратив обидві ноги. Але подумав: раз вижив – треба жити”, – розповідає Андрій.

“Мені була потрібна тривала реабілітація, але в жодній країні не були готові взяти на такий термін. 3 лютого 2023 року мені запропонували заповнити запит до Ізраїлю. І сталося диво: вже за кілька днів передзвонили лікарі, – каже Андрій. – Зі мною поговорили, поставили різні запитання – і запросили на лікування. Усе сталося з неймовірною швидкістю: 15 лютого я приземлився в аеропорту Бен-Гуріон”.

Під час лікування в Ізраїлі Андрій Хом’як відкрив сторінку в соцмережі TikTok. Вона негайно набрала популярності. Сьогодні в Андрія 160 тисяч лайків у тіктоку, а його відео про реабілітацію та життя в Ізраїлі набирають десятки тисяч переглядів.

“Я роблю прямі ефіри і збираю гроші для товаришів по службі на їхні бойові потреби, – каже Андрій. – Хоч я сам уже не можу воювати за Україну, але приношу користь Батьківщині. Багато бійців ЗСУ пишуть мені: спасибі за твої відеоролики, вони підтримують мене і не дають падати духом. Ще звертаються родичі поранених солдатів – просять поспілкуватися телефоном із чоловіком, братом, сином, додати сил і мотивувати працювати над собою”.

«ОстроВ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*