На цьому наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна у своєму виступі на засіданні Конференції трудового колективу Національного університету фізичного виховання і спорту України.
“Такого унікального практичного досвіду фізкультурно-спортивної реабілітації, який має Україна, немає ніде у світі. Адже у нас відбувається широкомасштабна російсько-українська війна, і стільки поранених й травмованих людей, як військових так, на жаль, і цивільних, немає в жодній країні. Ми маємо унікальний досвід для розробки сучасних методик фізкультурно-спортивної реабілітації – в першу чергу для наших людей, а далі – для поширення у світі. Ми можемо робити класний український продукт, і ветеранський спорт це доводить”, – підкреслила Юлія Лапутіна.
Вона зазначила, що Мінветеранів активно сприяє розвитку ветеранського спорту в Україні, зокрема, всебічно підтримує підготовку та участь Національних збірних команд України у міжнародних змаганнях з адаптивних видів спорту Invictus Games і Warrior Games.
“Ми бачимо, як змінюються учасники наших збірних завдяки правильно організованому процесу тренувань, реабілітації та відновлення, в тому числі й ментальному. Вони досягають фантастичних результатів і саме методичний супровід для цього дуже важливий”, – наголосила очільниця Мінветеранів.
Одним з важливих напрямів роботи міністерства також є психологічна реабілітація. Наразі Мінветеранів завершує відбудову Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення, зруйнованого російськими окупантами.
“Я дуже вдячна Національному університету фізичного виховання і спорту України за співпрацю з профільними кафедрами, як правильно організувати у новому Центрі процес фізкультурно-спортивної реабілітації. Вона також буде елементом психологічної реабілітації для наших ветеранів й ветеранок та їхніх рідних”, – зазначила Юлія Лапутіна.
Під час заходу Міністр у справах ветеранів вручила подяки від Уряду та Мінветеранів українським Захисникам – працівникам Національного університету фізичного виховання і спорту України.
Своєю чергою ректор вишу Євгеній Імас передав Юлії Лапутіній наукову монографію “Кіберспорт”. Це ноу хау університету стосовно використання кіберспорту у фізкультурно-спортивній реабілітації ветеранів, які є особами з інвалідністю внаслідок війни.
“Ця ідея підтримана Президентом України Володимиром Зеленським і втілюється у практику Міністерством у справах ветеранів України та Центром ветеранського розвитку при нашому університеті”, – зазначив очільник вишу.
Міністерство у справах ветеранів України