Життя після війни: на Черкащині створять мережу закладів для реабілітації

Життя після війни: на Черкащині створять мережу закладів для реабілітації. черкащина, ветеран, відновлення, послуга, реабілітаційний заклад

Життя після війни: на Черкащині створять мережу закладів для реабілітації. черкащина, ветеран, відновлення, послуга, реабілітаційний закладСуспільне Черкаси

На Черкащині створять мережу сучасних реабілітаційних закладів, які надаватимуть послуги з відновлення та допомагатимуть ветеранам повертатися до життя в суспільстві.

Про це розповіла перша заступниця голови Черкаської обласної військової адміністрації Кравченко Наталія під час конгресу місцевих та регіональних рад, повідомила з місця події кореспондентка Суспільного Анастасія Столбова.

Наразі є мета вибудувати мережу сучасних реабілітаційних закладів і послуг в області, зазначила Наталія Кравченко.

“Ми маємо залишити в минулому недієву апаратну реабілітацію. Головна сьогодні мета, яку ставить Міністерство здоров’я, — це мультидисциплінарний підхід до надання реабілітаційних послуг. Станом на зараз стаціонарну реабілітаційну допомогу в області надають шість закладів, в яких розгорнули 190 стаціонарних ліжок. До амбулаторної реабілітаційної допомоги залучили дев’ять закладів. Ми плануємо облаштувати реабілітаційні відділення мінімум на 30 ліжок у кожному”.

Голови територіальних громад наразі мають завдання — теж розгорнути реабілітаційні відділення у власних лікарнях.

“Для розгортання реабілітаційних відділень є відповідні вимоги — як медичні, так і до обладнання. Відповідальність за якість наданих медичних послуг поряд із директором медичного закладу несе і голова територіальної громади”, — додала заступниця.

Генеральний директор ГО „Табір Максимум“ Віталій Собко очолив організацію, яка з 2017 року почала створювати табірну базу з нуля. Наразі організація займається питаннями реабілітації та протезування.

“Із дня заснування ми почали реалізувати з нашими американськими партнерами пілотні проєкти. Черкащина — це надійний тил. Маємо інструмент і ресурс, щоб створити середовище, де наші люди, які повертатимуться з війни у громади, зможуть тут, на місці, не розлучаючись зі своїми дітьми, своїми родинами, отримати повний комплекс послуг реабілітації та відновлення”.

Віталій Собко презентував під час конгресу концепцію тимчасових спільнот:

“Тимчасова спільнота, в якій люди об’єднані бажанням допомогти комусь реабілітуватися або відновитися. Вони разом проводять певний спільний час. Один, три, десять днів. Це ізольоване середовище. Коли ми забираємо людей з їхньої побутової реальності, від тригерів, які створюють для них стрес, ізолюємо їх у комфортному, якісному, відпочинковому середовищі, то даємо їм можливість сфокусуватися на своєму житті, на своєму відновленні, на проблемах і викликах, а головне — на побудові бажаної картинки кращого майбутнього”.

Також під час заходу Віталій Собко презентував програми відновлення для військовослужбовців та їх родин, воїнів АТО, а також програми для родин загиблих і зниклих безвісти.

Наталі Соколан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*