Змагання з фехтування на візках для людей з інвалідністю у Луцьку, квітень 2024 рік. Андрія Рожка
14 квітня у Луцьку відбулася дебютна першість Волинської обласної дитячо-юнацької спортивної школи для людей з інвалідністю з фехтування на візках. Всього у змаганнях взяли участь 20 спортсменів.
Як розповів Суспільному директор Волинської обласної дитячо-юнацької школи для людей з інвалідністю Андрій Рожок, учасниками змагань стали шестеро спортсменів Заслуженого майстра спорту України з фехтування на візках, тренера-викладача Олексія Сундієва та 14 спортсменів-початківців з усієї області.
Тренер-викладач Олексій Сундієв. Андрія Рожка
За результатами поєдинків абсолютну перемогу здобула лучанка Олена Гетманчук – багаторазова призерка чемпіонатів України з фехтування на візках, а срібло першості виборола Уляна Маслош, для якої змагання стали дебютними. Серед чоловіків першість здобув — Андрій Зань.
Тренер Олексій Сундієв, переможці змагань: Уляна Маслош, Андрій Зань і Олена Гетманчук та директор спортивної школи Андрій Рожок (зліва на право). Андрія Рожка
Початківців ознайомили з видами зброї, яка використовується у фехтуванні. Учасники, які не мали визначеного спортивного розряду та медичного класу, брали участь у конкурсних вправах на швидкість та точність уколу фехтувальною зброєю, каже Андрій Рожок. А саме вони на швидкість виконували атаку шпагою в мішень, а також змагалися на влучність виконання максимальної кількості точних уколів рапірою у рухому мішень.
Вправи, в яких брали участь початківці. Андрія Рожка
“Наступним кроком після цієї першості буде проведення обласних змагань з фехтування на візках для людей з інвалідністю, куди ми плануємо запросити спортсменів із сусідніх областей — Рівненської та Львівської”, — розповів Андрій Рожок.
Зі слів Андрія Рожка, усі учасники змагань в категорії “початківці” отримали сертифікати, а найкраще себе проявила команда із Володимира.
Богдана Шевчук