Паралізований чоловік пройшов 145 метрів в екзоскелеті, який підключили до його мозку (ВІДЕО)

Паралізований чоловік пройшов 145 метрів в екзоскелеті, який підключили до його мозку (ВІДЕО). екзоскелет, експеримент, мозок, паралізований, ходьба

Французькі дослідники навчили 28-річного паралізованого чоловіка управляти екзоскелетом, який підключили до його мозку. Він зміг пройти 145 метрів.

Про це повідомляє «CBS Pittsburgh».

Для дослідів учені з Університету Гренобля відібрали двох чоловіків, але одного виключили через технічні проблеми з імплантатами. Тому в експерименті взяв участь 28-річний чоловік на ім’я Тібо з Ліона, який травмував спинний мозок внаслідок падіння з балкона.

Чоловік майже повністю паралізований нижче плечей, може рухати тільки лівим біцепсом та зап’ястком, завдяки чому міг керувати інвалідним візком, використовуючи джойстик.

Тібо успішно встановили два датчики, кожний з яких оснастили 64 електродами, підключеними до мозку. До самої ходьби він готувався два роки за допомогою віртуальної програми, аби натренувати передачу конкретних сигналів мозку.

У підсумку в лабораторних умовах він зміг пройти 145 метрів, або 480 кроків. Для безпеки костюм підвісили до стелі.

Зараз дослідники залучили до своєї роботи ще трьох пацієнтів, вони хочуть навчити їх ходити без підвісної системи екзоскелету.

Павло Калашник

Громадське Телебачення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*