У Житомирській ОДА презентували унікальний проєкт для нечуючих людей (ФОТО)

У Житомирській ОДА презентували унікальний проєкт для нечуючих людей (ФОТО). житомир, додаток, меморандум, порушення слуху, спілкування

У Житомирській ОДА презентували унікальний проєкт для нечуючих людей. житомир, додаток, меморандум, порушення слуху, спілкування

Унікальне програмне забезпечення та онлайн підтримка для нечуючих або слабочуючих людей допомагає зняти будь-які бар’єри у спілкуванні. Про свої розробки, які значно полегшують життя людей з порушеннями слуху, розповідали представники громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність». У результаті зустрічі підписали Меморандум про партнерство.

Голова організації Євген Охріменко розповів, що можна спілкуватися за допомогою програмного забезпечення, яке домагає слабочуючим або нечуючим людям. З 2016 року розробили вже 6-7 додатків від розважальних до комунікативних, які допомагають подолати проблеми комунікації між чуючими та нечуючими людьми.

Так, презентовані додатки, наприклад, вирішують одну з найважливіших проблем людей з порушеннями слуху – виклик екстрених служб. Онлайн підтримка спеціалістів, котрі розмовляють та знають жестову мову, надає можливості для безбар’єрного спілкування. У режимі 24/7 на можна набрати перекладача у контактному центрі, котрий по відеозв’язку озвучить жестову мову, або ж навпаки з жестів проговорить все вербально.

Автор додатків відмічає, що на онлайн підтримку обирали людей, котрі мають родичів із порушеннями слуху. Саме такі люди можуть правильно зрозуміти нечуючих, показати інформація вербальними та невербальними способами.

«Підписання Меморандуму – це важливий крок до забезпечення прав людей з порушеннями слуху. Розроблені програми просто вражають, адже долають всі перешкоди у комунікаціях», – коментує заступниця голови ОДА Віра Рогова.

Меморандум про партнерство підписали 17 лютого між Житомирською обласною державною адміністрацією та громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність».

Предметом Меморандуму є співпраця та взаємодія щодо підтримки, розвитку, впровадження інноваційних проєктів та послуг, що сприяють у сталому соціальному та економічному розвитку країни, з метою залучення ресурсів місцевих, регіональних, національних та міжнародних фондів, донорських організацій та бізнесу, а також з метою створення в Україні повноцінного інклюзивного середовища дружнього до осіб з інвалідністю, задля підвищення рівня забезпечення прав людини, підвищення індексу людського розвитку та розвитку соціальної інклюзії.

Меморандум був підписаний в рамках розвитку державно-громадянського партнерства для сприяння реформуванню та розвитку соціального сектору та сектору економіки, впровадженню та розвитку інноваційних інструментів та механізмів соціального інвестування, розвитку соціального підприємництва та соціальної інфраструктури регіону, підвищенню рівня забезпечення прав людини та підвищення індексу людського розвитку, взаємодії та співпраці представників громадськості, бізнесу та влади щодо забезпечення сталого розвитку. Ця співпраця покликана сприяти залученню позабюджетних ресурсів, достатніх для реалізації амбітних соціальних проєктів.

Житомирська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*