Від справжнього не відрізнити. Реалістичні протези очей тепер можна друкувати на 3D-принтері

Від справжнього не відрізнити. Реалістичні протези очей тепер можна друкувати на 3D-принтері. 3d-принтер, око, пацієнт, протез, протезування

Від справжнього не відрізнити. Реалістичні протези очей тепер можна друкувати на 3D-принтері. 3d-принтер, око, пацієнт, протез, протезуванняРеалістичні протези очей створили на 3D-принтері (Фото:Johann Reinhard, Philipp Urban та інші / Nature Communications)

Учені навчилися створювати на 3D-принтері очні протези, які точно повторюють колір, розмір і структуру здорового ока пацієнта, інформує NV.

Зазвичай, щоб створити протез ока, окуліст виготовляє зліпок очної ямки пацієнта. За допомогою зліпка створюють пластикову версію ока, яка потім розмальовується вручну, аби досягти відповідності здоровому оку пацієнта. Весь процес займає близько 8 годин. Використовувати такий протез можна 5−10 років. Як пише Live Science, новий підхід, розроблений вченими, значно спрощує і пришвидшує процес створення очних протезів.

Замість виготовлення форми, дослідники створюють спеціальне зображення порожньої очниці пацієнта та його здорового ока. Потім ці зображення обробляються та використовуються для створення креслень, які можна надіслати на 3D-друк у лабораторії. Цей процес друку зазвичай займає близько 90 хвилин, але його можна пришвидшити, якщо надрукувати кілька очей одночасно — наприклад, для друку 100 протезних очей знадобиться лише 10 годин. Ці надруковані на 3D-принтері очі точно повторюють колір, розмір і структуру здорового ока пацієнта.

Дослідники кажуть, що у такий спосіб можна виготовляти протези для приблизно 80% дорослих, які їх потребують. Водночас новий метод не підійде для тих, у кого дуже складна форма очної ямки. Автори технології також стверджують, що надруковані на 3D-принтері очі також виглядають природніше, ніж традиційні протези, що може дозволити пацієнтами почуватися з ними комфортніше.

«Пацієнти дуже уважно ставляться до носіння протезів і не хочуть, щоб інші помічали це. Ці більш реалістичні очі можуть допомогти їм більше брати участь у житті суспільства», — каже провідний автор дослідження та науковий співробітник Інституту комп’ютерної графіки Фраунгофера в Німеччині Йоганн Рейнхард.

У такий спосіб вже забезпечили протезами понад 200 дорослих пацієнтів очної лікарні Мурфілдс у Лондоні. Тепер дослідники хочуть перевірити підхід у більшій кількості клінік, а також вивчити можливість такого протезування для дітей.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Анастасія Печенюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*