Забезпечити санаторно-курортне лікування інвалідів та ветеранів допомагає урядова телефонна “гаряча лінія”

1 21 471971 2. урядового контактного центру, инвалид, санаторно-курортне лікування

  1 21 471971 1Особливе місце у системних заходах уряду щодо підвищення рівня соціального захисту інвалідів, ветеранів війни, інших категорій громадян належить питанню забезпечення їх санаторно-курортними путівками безоплатно, за рахунок коштів державного бюджету.

Як повідомили УКРІНФОРМу в Управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру (Центр), впродовж минулого року на урядову телефонну “гарячу лінію” та через веб-сайт Центру надійшло 1045 звернень, що стосувалися проблемних питань у забезпеченні санаторно-курортного лікування пільговиків, що майже на 40% більше, ніж 2011 року. Активно зверталися жителі Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Харківської областей та м. Київ.

“Більшість громадян у своїх зверненнях просили допомогти їм одержати путівки на санаторно-курортне лікування (66% від кількості звернень щодо санаторно-курортного лікування). Заявники також цікавилися, яким чином можна отримати путівку, куди для цього необхідно звертатися (15%) і хто має право на отримання санаторно-курортного лікування”, – йдеться у повідомленні Центру.

Зокрема, жителька м. Київ звернулася з проханням сприяти у забезпеченні путівкою її чоловіка. Він – пенсіонер, ветеран війни та праці, інвалід ІІ групи, з 2010 року перебуває на обліку в Солом’янському управлінні праці та соціального захисту населення /УПСЗН/ м. Києва як особа, що потребує санаторно-курортного лікування. Головне управління праці та соціального захисту населення Київської міської держадміністрації повідомило, що відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, встановлених для конкретної категорії осіб, чоловікові заявниці надано путівку до санаторію “Перемога” (м. Київ).

Пенсіонерка з смт Чернігівка Чернігівського району Запорізької області зверталася з проханням надати роз’яснення щодо можливості отримання путівки на санаторно-курортне лікування її онука, інваліда з дитинства І групи. Головне управління праці та соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації повідомило, що дитині-інваліду видано путівку на санаторно-курортне лікування до Сакського спеціалізованого спинального санаторію ім. академіка М.Бурденка.

На урядову телефонну “гарячу лінію” надходили також скарги, зокрема на невиплату та розмір компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування (15% від кількості звернень щодо санаторно-курортного лікування) або у випадку придбання путівки за власний рахунок. Так, пенсіонерка, інвалід ІІ групи, з м. Антрацит Луганської області звернулася щодо виплати компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування. Управління праці та соціального захисту населення міської ради повідомило, що грошова компенсація виплачується інваліду, якщо він упродовж попередніх трьох календарних років не одержував безоплатної санаторно-курортної путівки. Заявниця відповідно до законодавства мала право на виплату компенсації. Фахівці Урядового контактного центру з’ясували, що компенсацію їй було виплачено.

Заявниця (пенсіонер, інвалід І групи) з с. Агрономічне Вінницького району Вінницької області звернулася з проханням надати роз’яснення щодо можливості лікування в обласному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни. Управління охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації повідомило, що заявниці виділено путівку до госпіталю.

Загалом на урядову телефонну “гарячу лінію” з 4 по 11 січня 2012 року надійшло 6626 звернень громадян зі скаргами, заявами та пропозиціями.

Урядова телефонна “гаряча лінія” працює за номером 0-800-507-309 з понеділка по п’ятницю з 8 до 21 години, в суботу – з 8 до 19 години, крім неділі та святкових днів. Дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України – безкоштовні.

Адреса веб-сайту Урядового контактного центру – www.ukc.gov.ua

Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*