Прокуратура Чернівецької області виявила порушення у сфері соціального захисту інвалідів

1 19 5 38219. інвалідів

Прокуратура проводять перевірки в діяльності органів соціального захисту населення Чернівецької області щодо забезпечення державної політики у сфері соціального захисту інвалідів.

Встановлено, що значний обсяг проблем життєдіяльності цієї категорії громадян залишається невирішеним. До прикладу, у 2013 році санаторно-курортними путівками забезпечено лише 543 особи, що складає 14% від потреби, є проблеми в забезпеченні інвалідними візками тощо.

Подекуди, за наявності технічних можливостей, не створено належні умови для доступу людей з інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури, приміщень державних органів, громадського транспорту. Не повною мірою виконується законодавство щодо забезпечення інвалідів автотранспортом, а також здійснення компенсаційних виплат на транспортне обслуговування.

Через відсутність належного контролю з боку органів соціального захисту населення за діяльністю семи будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричних пансіонатів, є порушення при зарахуванні осіб до цих закладів, надходженні коштів на їх рахунки, забезпечення цілодобовим медичним обслуговуванням, засобами реабілітації тощо.

На усунення виявлених порушень прокурорами внесено 14 подань.

Прес-служба прокуратури Чернівецької області

Прокуратура Чернівецької області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*