Останнім часом відбувається багато змін, пов’язаних з військовим обліком в Україні. Чоловіки 18-60 років не можуть виїзджати за межі країни, якщо не має для цього підстав, зафіксованих законом України. Одне з актуальних питань — з якою групою інвалідності можливо виїзджати за кордон.
Журналісти Акцента дізнавалися, чи реально зараз залишити країну, якщо військовозобов’язаний чоловік має третю групу інвалідності.
Законом встановлено, що люди з такою групою можуть вступати до лав ЗСУ за власним бажанням. Зараз діє таке правило, проте є кілька важливих моментів. Найголовніше — чоловік повинен мати посвідчення інваліда. Раніше можна було виїхати зі справкою МСЕК. Зараз же цей документ не є підставою для законного перетину кордону.
Як на практиці? Під час перевірки документів на кордоні ви маєте надати посвідчення інваліда та свій паспорт. Важливо, що посвідчення інваліда обов’язково має бути дійсним. Якщо у прикордонників виникають ще питання, варто надати додаткову інформацію, яка може бути пов’язаною з метою виїзду. Якщо вам відмовили з незрозумілих причин, зверніться на гарячу лінію та встановіть правомірність прикордонників.
Нюанси: коли можуть не дозволити виїзд навіть з інвалідністю У коментарях Фактам адвокатка, юристка Ario Law Firm Надія Грищенко розповіла, що Згідно з пунктом 21 Правил перетинання державного кордону громадянами України, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю. Тому чоловіки, що мають інвалідність І, ІІ, ІІІ групи, можуть вільно перетинати кордон. Проте тут є нюанс – свою інвалідність потрібно підтвердити відповідними документами. – Що стосується чоловіка з інвалідністю, то він повинен бути знятий з військового обліку. Тобто на кордоні будуть вимагати документи, які підтверджують інвалідність, та документи, що підтверджують зняття з військового обліку. Це може бути довідка з військкомату, відмітка у військовому квитку тощо, – каже юрист.
За словами Кравця, навіть наявність відповідних документів не дає чоловікам з інвалідністю 100% шанси на виїзд за кордон. – Рішення про те, чи дозволять чоловіку з інвалідністю перетнути кордон, приймається в пункті пропуску прикордонниками, які мають вивчити всі документи особи та з’ясувати усі обставини. Тому прикордонники можуть не пропустити чоловіка за певних причин, навіть, якщо він має усі документи, – каже Кравець.
Для довідки: Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 27.04.2007. № 297 у пунктах пропуску через державний кордон України розміщено телефони служби ”Довіра” з метою надання громадянам юридичної допомоги з питань перетинання державного кордону України. +38 (044) 527-63-63 – міський номер (для дзвінків із України та із за кордону згідно з тарифами відповідного оператора зв’язку). 1598 – багатоканальний номер (для безкоштовних дзвінків з мережі фіксованого зв’язку та абонентів операторів мобільного зв’язку на території України).
Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосується їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення (стаття 1 Закону України «Про звернення громадян»).
Яна Учаева
Привет добрей вечир .я зовут андрей войтевич ..вайбер +380663871349 андрей я глухонемой
Янужно нові песнійний фонд нові ??