Денис Малюська презентував проєкт безбар’єрності надання безоплатної правничої допомоги

Денис Малюська презентував проєкт безбар’єрності надання безоплатної правничої допомоги. денис малюська, рада безбар’єрності, безоплатна правнича допомога, проєкт, інвалідність

Міністр юстиції України Денис Малюська взяв участь у засіданні Ради безбар’єрності. Засідання пройшло за участю першої леді України Олени Зеленської та під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Участь у засіданні взяли представники Кабінету Міністрів України, голови профільних комітетів Верховної Ради, офіційні представники системи ООН, Ради Європи, ВООЗ, USAID та інших міжнародних організацій в Україні, посольств, начальники обласних військових адміністрацій, представники територіальних громад та громадянського суспільства.

Під час зустрічі обговорювалися практики з впровадження безбар’єрності на рівні місцевих громад. Про зростання запиту на безбар’єрні маршрути, простори та послуги наголосили представники громадянського суспільства.

Учасники зустрічі погодились, що успішність впровадження політики безбар’єрності потребує постійного діалогу на національному, регіональному та місцевому рівнях. Завдання Міністерств не лише формувати політику, але й координувати запровадження, взаємодіяти з територіальними громадами та бути готовими до зворотнього зв’язку.

«Нагадаю, коли ми підбивали минулого разу підсумки року, то відзначили тривожну цифру: для 50 % нашого суспільства люди з інвалідністю залишаються невидимими. Про те, що бачать людей з інвалідністю у громадських місцях, каже лише чверть опитаних. А насправді їх лише офіційно – три мільйони. І ще близько 300 тисяч додалося за два роки ворожого вторгнення. Соціальна невидимість завжди має лише одну причину – брак можливостей. Відкривати, а не закривати. Робити видимими людей через їхні потреби. Не маємо часу на формальні рішення. Нас і так щодня намагаються знищити. Натомість ми повинні навчитися зберігати й цінувати кожного жителя країни. Лише це шлях до спільного самозбереження й виживання», — наголосила у виступі Олена Зеленська.

«Уряд України готовий працювати разом із територіальними громадами над створенням доступних просторів, публічних послуг та інформації. Безбар’єрність як ніколи на часі, і це має відображатися в стратегічних документах як міністерств, так і територіальних громад. Своїми рішеннями і, головне — діями ми демонструємо українцям та українкам, що вони важливі для своєї держави, для свого міста та для своєї спільноти», — сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Також були презентовані проєкти щодо впровадження безбар’єрності. Зокрема, Денис Малюська презентував проєкт «Складові безбар’єрності у роботі системи надання безоплатної правничої допомоги».

Головна мета проєкту — забезпечення можливості кожній людині, яка перебуває під юрисдикцією України, отримати у зручний для неї спосіб правничі послуги для вирішення своїх нагальних правових проблем. Створення безперешкодного середовища для усіх отримувачів правничих послуг, забезпечення рівних можливостей для реалізації та захисту кожною людиною своїх прав можливе тільки за умови комплексної інтеграції усіх складових безбар’єрності.

Наразі по усій території України, окрім тимчасово окупованих, функціонує 437 бюро правничої допомоги. За минулий рік юристами центрів з надання безоплатної правничої допомоги було опрацьовано 862 127 звернень про надання безоплатної первинної правничої допомоги. Власне за період 2015-2022 функціонування системи безоплатної правничої допомоги можливістю отримати таку допомогу скористалося 3 525 168 осіб.

Крім того, підвищенню обізнаності населення про можливість отримання правничої допомоги сприяли такі інформаційні кампанії як «Безоплатна правнича допомога без бар’єрів» та «Протидія насильству», які мали загальне охоплення 1,3 мільйона та 13 мільйонів осіб відповідно.

Довідково. Метою політики безбар’єрності є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права. Йдеться про доступ до роботи, інформації, освіти, сфери послуг, можливість вільно пересуватися у просторі, соціалізуватися та залучатися в життя громади. Політика безбар’єрності має стати наскрізною та включатися до всіх довгострокових рішень і програм на національному та місцевому рівні.

Ініціативу «Без бар’єрів» започаткувала перша леді України Олена Зеленська. У 2021-му уряд схвалив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року. Цьогоріч Кабінет Міністрів затвердив План заходів на 2023–2024 роки з реалізації Стратегії безбар’єрності.

З метою створення безбар’єрного простору при Кабінеті Міністрів було сформовано тимчасовий консультативно-дорадчий орган – Раду безбар’єрності. Її діяльність визначається в Положенні про Раду безбар’єрності. Орган очолює Прем’єр-міністр України, до його роботи залучені: Офіс Президента Глави держави (перша леді України, радниця – уповноважена Президента України з питань безбар’єрності), 15 міністерств та ЦОВВ, 24 ОВА, КМВА, територіальні громади, а також міжнародні й українські експертні організації, представники бізнес-спільнот та організацій громадянського суспільства.

Міністерство юстиції України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*