Почути кожного: прикарпатські поліцейські опанували основи української жестової мови (ФОТО, ВІДЕО)

Почути кожного: прикарпатські поліцейські опанували основи української жестової мови (ФОТО, ВІДЕО). івано-франківськ, жестова мова, поліцейський, порушення слуху, тренинг

Почути кожного: прикарпатські поліцейські опанували основи української жестової мови. івано-франківськ, жестова мова, поліцейський, порушення слуху, тренинг

З 29 липня по 2 серпня в Івано-Франківську проходив тренінг: «Жестова мова для поліцейських» – новий підхід в наданні поліцейських послуг людям із порушеннями слуху та/або мовлення і тривав тиждень.

У ньому взяли участь 22 правоохоронців. Це ті поліцейські, які є першими, до кого звертаються громадяни по допомогу: дільничні офіцери, патрульні поліцейські, розшуковці, ювенальні поліцейські, що працюють з дітьми. Коли взаємодія поліції та громадян важлива – не має значення відстань між областями. Завдяки плідній співпраці Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області з громадською організацією «Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю «Міст»» (м. Полтава), її директоркою Наталею Московець, поліцейські мали можливість навчитись знаходити спільну мову з людьми, які мають порушення слуху.

«В Івано-Франківській області проживає велика кількість людей, які мають порушення слуху. Тільки в місті проживає більше тисячі людей, які не чують. Ми вивчили основи жестової мови задля того, щоб люди, які мають порушення слуху відчували, що вони дійсно захищені», – розповіла Наталія Московець.

Впродовж тижня поліцейські вивчали етику та класифікацію форм інвалідності, основи дактилю (пальцевої абетки) та жестової мови, а потім відпрацьовували навички у конкретних ситуаціях. Даний тренінг спрямований на поліпшення комунікації між поліцією і людьми з проблемами слуху та мовлення. Навички жестової мови сприятимуть більш оперативному реагуванню на повідомлення громадян з особливими потребами. Поліцейські вивчали не тільки ситуативні жести, але й тематичні, які пов’язані з їхнім фахом. Завершився тренінг складанням іспитів. Найвідповідальнішим завданням було поспілкуватися на задану тематику з людьми, що не чують, які теж були присутні на іспиті.

«Цей тренінг є дуже важливим для працівників поліції, тому що основне наше завдання – захист прав громадян. Ми повинні реагувати без винятку на всі повідомлення та заяви», – відзначив начальник ГУНП в Івано-Франківській області Володимир Голубош.

Правоохоронці певні, що ці знання покращать їхнє спілкування з людьми, які мають порушення слуху та мови. Також вони запевняють, що і далі продовжуватимуть вивчати жестову мову та ділитися знаннями зі своїми колегами, аби зробити все можливе для того, щоб кожен громадянин почувався безпечно та отримував якісні послуги.

Сектор комунікації
поліції Івано-Франківщини

ГУНП в Івано-Франківській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*