Проблеми людей з особливими потребами розглянула Громадська консультативна рада (ФОТО)

Проблеми людей з особливими потребами розглянула Громадська консультативна рада (ФОТО). херсонська область, доступність, засідання, субтитрування, інвалід, indoor, table, person, computer, clothing, office building, people, flower, laptop, furniture. A group of people sitting at a table

Проблеми людей з особливими потребами розглянула Громадська консультативна рада. херсонська область, доступність, засідання, субтитрування, інвалід

Про забезпечення прав людей з особливими потребами в Херсонській області йшлося на засіданні Громадської консультативної ради у справах інвалідів при обласній державній адміністрації, яке відбулося 22 листопада в приміщені ОДА.

Проблеми людей з особливими потребами розглянула Громадська консультативна рада. херсонська область, доступність, засідання, субтитрування, інвалід

Щодо стану задоволення інформаційних потреб таких осіб, який через забезпечення субтитрування або перекладу на жестову мову програм телебачення місцевих телекомпаній поінформувала заступник директора Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики ОДА Валентина Криволап. «Відповідно до Указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 передбачено забезпечити започаткування субтитрування або переклад на жестову мову офіційних повідомлень, виступів, звернень. Цю вимогу виконала Філія ПАТ НСТУ «Херсонська регіональна дирекція «Скіфія», де проводиться синхронний переклад на жестову мову найбільш важливих суспільних програм», – зазначила вона.

Проблеми людей з особливими потребами розглянула Громадська консультативна рада. херсонська область, доступність, засідання, субтитрування, інвалід

Головуючий на засіданні начальник Департаменту соціального захисту населення Геннадій Причина звернувся до присутніх представників громадських організацій людей з особливими потребами надіслати свої звернення до Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики ОДА, щоб ініціювати перед телекомпаніями вирішення цього питання, маючи серйозні аргументи щодо його соціального значення. Адже на Херсонщині мешкає біля 1000 людей, які мають проблеми зі слухом, які потребують і мають право на задоволення своїх інформаційних потреб.

Щодо забезпечення доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями транспортних засобів та оголошення зупинок в міському транспорті виступив начальник управління транспорту ОДА Валерій Соценко. Він поінформував про забезпеченість автостанцій та автобусних зупинок пандусами для осіб, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом і про наявність меморандуму між облдержадміністрацією та перевізниками, які надають послуги всередині області щодо забезпечення оголошення зупинок у їх транспорті. А доки ця робота не проведена, то проінструктовано водіїв здійснювати оголошення зупинок особисто. Щодо виконання цієї роботи на міських маршрутах управління транспорту ОДА звернеться до управління транспорту і дорожньої інфраструктури міськвиконкому Херсонської міської ради.

У членів громадської ради – голови Херсонської обласної організації Українського товариства сліпих Юрія Осадчука та голови Херсонської обласної організації Українського товариства глухих Григорія Фоміна виникло питання щодо забезпечення світлофорами місць, в яких члени їх організацій часто перетинають дорогу біля своїх закладів. Це у Херсоні на розі вулиць Ярослава Мудрого (колишньої Радянської) та Робочої, який часто переходять члени товариства сліпих, та на розі вулиць Кременчуцької та І.Кулика, де переходять члени товариства глухих.

Проблеми людей з особливими потребами розглянула Громадська консультативна рада. херсонська область, доступність, засідання, субтитрування, інвалід

Юрій Осадчук зазначив, що його організація регулярно піднімає це питання перед міськвиконкомом, але воно не вирішується. Як було оперативно з’ясовано під час засідання В. Соценком Херсонська міська рада виділила на встановлення світлофору на розі вулиць Я.Мудрого та Робочої 2 млн грн, розробило проектно-технічну документацію, виставило на тендер через конкурс «Прозоро», але бажаючих провести роботи не знайшлося.

Г.Причина закликав організації звернутися до постійних профільних депутатських комісій обласної та Херсонської міської рад, а також запевнив, що відповідні структурні підрозділи ОДА теж сприятимуть вирішенню цих питань.

Щодо переобладнання пасажирських транспортних засобів для людей з особливими потребами присутніх поінформував голова обласної організації профспілок працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Валерій Михайлов. Він зазначив, що цей процес є вартісним і незважаючи на наявність такого транспорту у деяких перевізників, що входять до їх організації, його ще недостатньо для задоволення потреб мешканців Херсонщини, які мають особливі потреби. Він запропонував вийти з ініціативою до обласної ради щодо прийняття відповідної обласної програми для частково фінансування такого переобладнання.

На засіданні членами організацій піднімалися питання й порушення їх прав щодо пільгового проїзду. З вказаними фактами пообіцяв розібратися Валерій Соценко.

Геннадій Причина, коментуючи ситуацію з пільгами, зазначив, що запорукою проти зловживань пільгами за проїзд з боку перевізників стане монетизація пільг. І повідомив про успішний такий досвід Музиківської ОТГ Білозерського району. Він зазначив, що поки це питання ще не вирішено на державному рівні, новостворені ОТГ можуть вирішити його за власною ініціативою для своїх мешканців.

Кудлай Валерій, Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА

Херсонська Обласна Державна Адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*