Рада має намір надати статус інвалідів війни постраждалим на Майдані та в АТО

Рада має намір надати статус інвалідів війни постраждалим на Майдані та в АТО. ато, революція гідності, законопроект, інвалід війни, інвалідність, outdoor, person, crowd. A crowd of people

Рада має намір надати статус інвалідів війни постраждалим на Майдані та в АТО. ато, революція гідності, законопроект, інвалід війни, інвалідність

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект, який передбачає надання статусу інваліда війни особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, які дістали під час участі у Революції гідності та у районі проведення антитерористичної операції.

За ухвалення законопроекту 5697 “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” проголосував 261 депутат, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як відомо, під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року майже тисяча людей зазнала тілесних ушкоджень (тяжких, середньої тяжкості, легких).

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що залишається законодавчо не врегульованим статус громадян, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції.

Водночас переважна бiльшiсть постраждалих, які не отримали інвалідність, не мають законодавчо визначеного статусу, що унеможливлює отримання ними пільг.

Законопроектом пропонується надати право на встановлення статусу учасника бойових дій особам, які дістали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), що не призвели до інвалідності, під час участі у Революції Гідності та включені до відповідного переліку осіб, який затверджується Міністерством охорони здоров’я.

Проектом передбачено, що ця норма не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних сил та інших військових формувань, які дістали тілесні ушкодження під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з подіями Революції гідності.

Водночас пропонується надати право на встановлення статусу інваліда війни громадянам, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, а також населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.

За орієнтовними розрахунками обсяг додаткових витрат з Держбюджету становитиме 6324,2 тис. грн (без урахування осіб, які в складі сімей одержують житлові субсидії).

Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*