Служити після травми: Навіщо армії комісовані бійці

Служити після травми: Навіщо армії комісовані бійці. військова служба, військовослужбовець, комісований, контракт, інвалід, person, clothing, outdoor, jacket, military, people, man, army, crowd. A group of people sitting in a bag

Верховна Рада підтримала законопроект щодо служби в армії комісованих за станом здоров’я людей

Служити після травми: Навіщо армії комісовані бійці. військова служба, військовослужбовець, комісований, контракт, інвалід

Законопроект №6052 про внесення змін до деяких законодавчих актів 5-го квітня на пленарному засіданні в другому читанні і в цілому підтримав 231 народний депутат.

Тепер військовослужбовці, визнані непридатними до військової служби за станом здоров’я, зможуть залишатися на військовій службі. Рада також збільшила до 30 років граничний вік для вступу на навчання до військових навчальних закладів і вдосконалила питання забезпечення військовослужбовців, відряджених до державних органів, на підприємства, в установи та організації.

Новина, насправді, дуже хороша для контрактників, які отримали каліцтва під час служби в армії.

Що каже Закон

Згідно з текстом, особи, у яких є повна середня, професійно-технічна або вища освіта, у віці від 17 до 30 років зможуть вступити на військову службу (навчання) курсантом вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів.

Для потреб ЗСУ та інших військових формувань (крім Державної прикордонної служби, СБУ і Служби зовнішньої розвідки) на військову службу за контрактом можуть бути прийняті громадяни України з числа військовослужбовців, які проходять службу за призовом офіцерського складу, під час мобілізації, в особливий період та звільнені з військової служби, якщо ці люди не досягли граничного віку перебування на військовій службі і визнані військово-докторськими комісіями непридатними за станом здоров’я внаслідок захворювань і поранень, отриманих під час виконання службових обов’язків.

Військовослужбовців-контрактників, яких під час проходження військової служби було визнано військово-докторськими комісіями непридатними до військової служби за станом здоров’я внаслідок захворювань, поранень, отриманих під час виконання службових обов’язків, можуть розраховувати на продовження військової служби до завершення терміну контракту з можливістю укладення нового контракту.

Перелік посад, які можуть займати військовослужбовці, визнані військово-медичними комісіями непридатними до служби, визначає Міністерство оборони та інші центральні органи виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями.

Що це означає

Тепер військовослужбовців, які зазнали поранень, стали інвалідами, або були визнані непридатними до продовження служби, не будуть одразу комісувати. Вони зможуть продовжити службу десь в тилу. Є чимало посад у військових комісаріатах та частинах, які сьогодні закриваються як строковиками, так і призваними офіцерами запасу. Ці люди не матимуть стосунку до бойових дій, але виконуватимуть функції, для яких сьогодні банально не вистачає людей. За останніми даними, 10% офіцерського складу звільняється із ЗСУ. У деяких підрозділах кадровий голод перевалює за 50%. Причому, переважно це стосується людей, так званих клерків. Які працюють з паперами.

Варто згадати хоча б скандальну історію “морського котика” Едуарда Шевченка. Герой АТО був визнаний лікарською комісією обмежено придатним до військової служби – посттравматичний синдром. Згідно чинного законодавства, особи, які мають такий діагноз, можуть бути звільнені в мирний час, а у воєнний час або під час особливого періоду вони звільняються, тільки якщо самі виявили відповідне бажання. З посади командувача 73-го Центру його звільнили, хоча в тій історії був присутній інший момент – Шевченко потрапив у немилість до керівництва.

Тепер у виграші будуть всі. Армія збереже частину особового складу. Комісовані зможуть продовжити службу, гарантуючи собі соціальне та матеріальне забезпечення. Щомісячна зарплата – це впевненість у завтрашньому дні. Окрім цього, вони отримають одноразову грошову допомогу та збережуть собі щорічні виплати від держави.

Враховуючи досить складну ситуацію в нашому суспільстві, коли інвалідам проблематично знайти роботу, у таких людей буде гарантований вихід.

Безперечно, напрошується асоціація з подвигом пілота Мересьєва, який втратив обидві ноги, але продовжував воювати під час Другої світової, врятувавши двох колег і знищивши ворогів. У нас чимало своїх героїв, яких потрібно залишити в армії.

Приклад Ізраїля

Одна з найбільш підготовлених армій світу сповідує принцип не “інваліди потрібні армії, а вона їм”. У Цахал з 2001-го року інвалідів приймають на службу добровільно. Чимало аутистів йдуть в аналітичні підрозділи та розвідку. Кожному інваліду підбирають посаду, яку він може виконувати найкращим чином. Це може бути канцелярська посаду, підготовка спорядження до надзвичайної ситуації, розфасовка сухих пайків, робота з оптичним обладнанням. І це стосується не тільки людей, які отримали каліцтва чи такими народилися, але й комісованих військових.

Андрій Коваленко

depo.ua

5 реплік к “Служити після травми: Навіщо армії комісовані бійці”

  1. Вслентин :

    Інвалід 3 групи,хочу підписати контракт з ЗСУ. Закінчив службу в 2015 році на посаді головний сержант. Як інвалід 3 групи,я маю право підписати контрак на посаду водієм?

  2. Влад :

    Я инвалид 2 группы, после ранения,Бажаю служить в армии и виезжать в ато ,я маю права служить боевой бригаде?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*