У ДОАС проведено круглий стіл «Полегшення доступу до правосуддя людей з інвалідністю в Донецькій області – план спільних дій для судової влади та громадськості»

У ДОАС проведено круглий стіл «Полегшення доступу до правосуддя людей з інвалідністю в Донецькій області – план спільних дій для судової влади та громадськості». доас, доступ, круглий стіл, правосуддя, інвалідність, person, smile, wall, clothing, standing, indoor, human face, posing, floor, suit. A person standing in front of a group of people posing for the camera

У ДОАС проведено круглий стіл «Полегшення доступу до правосуддя людей з інвалідністю в Донецькій області – план спільних дій для судової влади та громадськості». доас, доступ, круглий стіл, правосуддя, інвалідність

Донецький окружний адміністративний суд спільно з громадською організацією «Агенцією демократичного розвитку Донбасу» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) організував проведення круглого столу за темою: «Полегшення доступу до правосуддя людей з інвалідністю в Донецькій області – план спільних дій для судової влади та громадськості».

У заході взяли участь: представники Слов’янського міськрайонного суду Донецької області, Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації, Територіального управління ДСА України в Донецькій області, громадської організації «Інваліди за соціальну рівність» (м. Слов’янськ), а також голова Донецького окружного адміністративного суду Вячеслав Кірієнко, а також суддя-спікер Тетяна Загацька, керівник апарату Світлана Троцак, заступник керівника апарату Наталя Меркулова, судді, начальники і заступники начальників відділів та працівники апарату суду.

У привітальному слові голова суду зауважив, що гострі питання організації оптимального доступу до правосуддя людей з особливими потребами в Донецькій області повинні оприлюднюватися і вирішуватися спільними діями органів судової влади та громадськості. Вячеслав Кірієнко побажав присутнім плідної співпраці і запевнив, що суд готовий змінюватися і вдосконалювати роботу з надання відвідувачам якісних судових послуг в комфортних умовах. Тренери заходу – представники Громадській організації «Агенція демократичного захисту Донбасу»: Наталя Валеєва та Тетяна Соловйова ознайомили з основними заходами, що проведені в межах Проекту в Донецькій області.

Учасники круглого столу обговорили шляхи практичного застосування рекомендацій проекту щодо фізичної доступності будівель і приміщень суду для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. У ході спілкування підтримана пропозиція громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» щодо впровадження навчальної Програми з підвищення навичок комунікації працівників суду у роботі з людьми з інвалідністю.

На думку присутніх, у межах цієї Програми важливо передбачити такі модулі, як: «Доступність до правосуддя для людей з інвалідністю», «Особливості спілкування з інвалідами», «Вимоги будівельних норм щодо фізичної доступності будівель і приміщень суду для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення», «Захист посадових осіб, що надають судові послуги інвалідам», «Психологічна підготовка посадових осіб, що надають судові послуги інвалідам», «Особливість надання судових послуг відвідувачам, що мають психічні розлади», «Надання судових послуг учасникам АТО». Також, була висловлена думка про важливість створення «мобільних груп для надання спеціалізованої допомоги інвалідам», до складу яких бажано було б залучити медичних працівників, психологів і сурдоперекладачів.

Керівництво Донецького окружного адміністративного суду висловлює подяку Громадській організації «Агенція демократичного захисту Донбасу»-тренерам Наталі Валеєвій та Тетяні Соловйовій, голові громадської організації «Інваліди за соціальну рівність» (м. Слов’янськ) Ользі Турурі, начальнику відділу реалізації пільг Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації Дмитру Пожарському, начальнику відділу соціального захисту та реабілітації інвалідів Донецької обласної державної адміністрації Світлані Перміновій, виконуючий обов’язки керівника апарату Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Олені Агєєвій, начальнику відділу Територіального управління ДСА України в Донецькій області Богдану Дехтяру, за участь у проведені круглого столу.

За повідомленням прес-служби суду

Судова влада України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*