У столиці обговорили питання доступності закладів культури для людей з порушенням зору

У столиці обговорили питання доступності закладів культури для людей з порушенням зору. київ, доступність, заклад культури, порушення зору, інклюзія

У столиці обговорили питання доступності закладів культури для людей з порушенням зору. київ, доступність, заклад культури, порушення зору, інклюзіяПід час вечора читали вірші та грали на музичних інструментах. Фото: Леся Петрівська

До Міжнародного дня білої тростини, що є символом людей із порушеннями зору, у столиці провели тематичних захід, щоб звернути увагу на ситуацію з дотриманням прав незрячих людей, інформує «Вечірній Київ».

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська долучилась до обговорення питання доступності закладів культури і мистецтв для людей з порушеннями зору. Захід організувала редакція ОРПВ УТОС «Заклик» та Республіканський будинок звукозапису і друку УТОС спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка в Києві з нагоди Міжнародного дня білої тростини.

Під час заходу незрячі діти, вихованці спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №5, зачитували твори Тараса Шевченка, надруковані шрифтом Брайля, а також грали на фортепіано та гітарі.

Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю розповіла, що під час заходу спільно з людьми з порушеннями зору обговорили питання підвищення якості доступності закладів культури і мистецтв. Зокрема Національна оперета України презентувала п’ять вистав, що адаптовані для людей з втратою зору.

«Забезпечення доступності закладів культури і мистецтв для людей з порушенням зору є одним з аспектів забезпечення суспільної інклюзії. Це дозволить всім людям на рівні насолоджуватись мистецькими та культурними проєктами, які проходять у столиці», — додала Леся Петрівська.

Як зазначила Леся Петрівська, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я за 2021 рік, близько 300 мільйонів людей у світі мають порушення зору, з них 40 мільйонів — незрячі.

Наталка Марків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*