Музей на Рівненщині отримав копію замку для людей з порушенням зору (ФОТО)

Музей на Рівненщині отримав копію замку для людей з порушенням зору (ФОТО). рівненщина, замок, копія, музей, порушення зору

Музей на Рівненщині отримав копію замку для людей з порушенням зору. рівненщина, замок, копія, музей, порушення зоруФото: Корецький історичний музей

На Рівненщині Корецький історичний музей отримав 3D макет руїн місцевого замку та інформаційні книги, написані шрифтом Брайля. Ці експонати створені у рамках проєкту “Інклюзивна виставка архітектурної спадщини Волині” для людей з порушенням зору. Директор Корецького музею Володимир Форсюк розповів Суспільному, що інклюзивну модель вони отримують вперше.

3D моделі архітектурних пам’яток для людей з порушенням зору створює організація Town Image Studio за підтримки Українського культурного фонду. Ідея полягає у тому, щоб люди з інвалідністю мали доступ інформації про архітектурну спадщину Рівненщини.

Музей на Рівненщині отримав копію замку для людей з порушенням зору. рівненщина, замок, копія, музей, порушення зоруФото: Корецький історичний музей

У рамках цього проєкту історичний музей отримав макет руїн Корецького замку та інформаційні книги “Архітектурна спадщина Волині”. У музеї вже відкрили мініекспозицію для незрячих людей, зазначає директор музею Володимир Форсюк:

“Минулого тижня отримали цей експонат. Макет замку та до нього підпис шрифтом Брайля. Людина, яка не бачить, може тактильно відчути, як виглядає Корецький замок. До цього макету додається дві книги, де є багато інформації про пам’ятки Волині. Такого у нас ще не було в музеї, для людей з вадами зору — вперше. Сподіваємося, що експозиція буде розширюватися”.

Музей на Рівненщині отримав копію замку для людей з порушенням зору. рівненщина, замок, копія, музей, порушення зоруФото: Корецький історичний музей

Над інклюзивним проєктом почали працювати ще у 2021 році в Острозі. Копії архітектурних споруд виготовлені зі спеціального пластику, які надруковані на 3D принтері. Загалом оцифрували десять об’єктів Великої Волині, розповідає Суспільному менеджер проєкту Олеся Гощук.

“Додатково ми зробили двомовний аудіогід та надрукували путівник шрифтом Брайля. Поступово передаємо всі надруковані об’єкти у ті міста, до яких вони належать. Ці експонати музеї отримують в одному екземплярі. Модель невеликого розміру до 40 сантиметрів, її можна помацати руками та послухати про неї інформацію. Ми отримали схвальні відгуки від людей з порушенням зору, вони зрозуміли загальний вигляд цього приміщення, їм було досить цікаво ознайомитися з таким експонатом”, — говорить Олеся Гощук.

Що відомо

  • У рамках проєкту планували виготовити мінікопії Дубенського, Корецького Клеванського та Новомалинського замків, садиби Ленкевичів у Гощі, Круглої вежі в Острозі, палаців Радзивіллів в Олиці та Сангушків в Ізяславі і монастиря Різдва Богородиці в Новому Загореві.

Крістіна Лапікоцька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*