Урядом удосконалено механізм забезпечення прав та інтересів повнолітніх недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена

Урядом удосконалено механізм забезпечення прав та інтересів повнолітніх недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена. будинок-інтернат, дієздатність, засідання, постанова, інвалідність, building, outdoor, window, skyscraper, city, government building, sky. A large white building

6 березня 2019 року на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення зміни до пункту 11 Типового положення про дитячий будинок-інтернат”, якою передбачено визначення дій керівництва будинку-інтернату в разі виявлення фактів ухиляння опікунів/піклувальників повнолітніх недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, від виконання своїх обов’язків (відсутність систематичних відвідувань вихованців/підопічних, заінтересованості станом їх здоров’я, навчанням, розвитком, невжиття заходів щодо захисту їх цивільних прав та інтересів).

Відповідно до Типового положення про дитячий будинок-інтернат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 978, у дитячих будинках-інтернатах можуть тимчасово (до шести місяців) або постійно (понад шість місяців) перебувати або проживати діти з інвалідністю віком від 4 до 18 років та особи з інвалідністю віком до 35 років із порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами.

Пунктом 11 цього Положення визначено, що в разі виявлення фактів ухиляння батьків, опікунів/піклувальників від виконання своїх обов’язків (відсутність систематичних відвідувань вихованця, заінтересованості станом його здоров’я, навчанням, розвитком) керівництво будинку-інтернату повідомляє про це службі у справах дітей районної, районної у мм. Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті у разі утворення (крім мм. Києва та Севастополя) ради за місцем проживання батьків, опікунів/піклувальників.

Водночас Положенням не передбачено дій керівництва будинку-інтернату у разі виявлення таких фактів щодо повнолітніх недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, які перебувають у таких закладах.

Прийняту постанову Кабінету Міністрів України спрямовано на удосконалення роботи органів, установ та закладів, які виконують функції, пов’язані з опікою та піклуванням і забезпеченням захисту прав та інтересів повнолітніх недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*