Установи зі статусом національних зобов’язали стати пристосованими для інвалідів

Установи зі статусом національних зобов’язали стати пристосованими для інвалідів. доступність, національна установа, супровід, указ, інвалідність, building, steel, metal, composite material. A building with a metal fence

Президент Петро Порошенко зобов’язав національні установи до 31 грудня 2020 року забезпечити доступність будівель, приміщень і прибудинкової території для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Указ президента №401 від 2 грудня оприлюднено на сайті президента.

“Національні установи України, яким надано такий статус до набуття чинності цього указу, зобов’язані в межах коштів державного та відповідних місцевих бюджетів, власних доходів та інших джерел, не заборонених законодавством, забезпечити доступність будівель, приміщень і прибудинкової території для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до 31 грудня 2020 року”, – сказано в ньому.

При цьому до 2 липня 2018 року, згідно з указом, слід затвердити порядок супроводу (надання допомоги) таких осіб.

Після набуття чинності цього указу додатковою підставою для надання закладу статусу національного стає доступність для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Статус національних надають закладам (як правило, освітнім і культурним), які досягли найвищих показників у своїй сфері діяльності. Такий статус може бути наданий не більш ніж трьом установам у відповідній групі.

Нагадаємо, за даними Мінсоцполітики, 90% будівель і споруд не відповідають нормам доступності і не пристосовані до потреб осіб з інвалідністю.

LB.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*