Утекти від призову, прикрившись фіктивною дружиною з інвалідністю: правоохоронці завадили реалізувати цинічну схему

Утекти від призову, прикрившись фіктивною дружиною з інвалідністю: правоохоронці завадили реалізувати цинічну схему. військовозобов’язаний, кордон, правоохоронець, фіктивний шлюб, інвалідність

Утекти від призову, прикрившись фіктивною дружиною з інвалідністю: правоохоронці завадили реалізувати цинічну схему. військовозобов’язаний, кордон, правоохоронець, фіктивний шлюб, інвалідність

Поліцейські спільно з співробітниками УСБУ регіону під процесуальним керівництвом обласної прокуратури викрили трьох жінок у спробі незаконного переправлення військовозобов’язаного через державний кордон України.

Так, встановлено, що улітку 2022 року 26-річна жителька Житомирського району разом із головою громадської організації відповідного спрямування підшукали дівчину з інвалідністю для укладання фіктивного шлюбу із військовозобов’язаним. Уже у вересні угода була оформлена, за що 20-річна «наречена» отримала 800 доларів США. Ще 700 доларів США дівчині пообіцяли сплатити після перетину державного кордону разом з новоспеченим чоловіком, який мав забезпечувати її супровід.

До речі, додатковим бонусом для «нареченої» стало термінове виготовлення паспорта для виїзду за кордон, яке також взяли на себе організатори схеми.

Однак у ситуацію втрутились правоохоронці, які викрили спільників відразу після сплати першого траншу обіцяної суми. Тоді, у вересні, гроші було вилучено, а організаторці схеми та «нареченій» оголошено про підозру у вчиненні кримінального діяння (ст. 332 ККУ).

Фіктивний чоловік залишився в Україні.

Днями слідчі СУ ГУНП на підставі зібраних речових доказів та проведених експертних досліджень інкримінували незаконні дії і третій учасниці схеми – 51-річній очільниці громадської організації.

31 січня обвинувачення відносно неї та 26-річної жительки Житомирського району скеровано до суду. Місце перебування третьої учасниці схеми правоохоронці встановлюють для виконання процесуальних дій і щодо неї.

Відтак жінкам може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 9 років.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

Головне управління Національної поліції в Житомирській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*