Впровадження безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення — один з пріоритетів Мінрегіону

Впровадження безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення — один з пріоритетів Мінрегіону. дбн, минрегион, доступність, нарада, інвалідність

Впровадження безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення — один з пріоритетів Мінрегіону. дбн, минрегион, доступність, нарада, інвалідність

27 жовтня відбулась онлайн нарада Першого заступника Міністра розвитку громад та територій України Василя Лозинського з Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Валерієм Сушкевичем щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Зокрема, сторони обговорили питання щодо розробки та внесення змін до ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» та дотримання вимог доступності під час реалізації об’єктів в рамках програми Президента «Велике будівництво».

Як зазначив Василь Лозинський, вдосконалення нормативної бази у будівництві та оновлення будівельних норм щодо розбудови безбар’єрного простору, — є одним з пріоритетних напрямків роботи Мінрегіону. «Міністерство працює над вдосконаленням нормативної бази у будівництві, розробкою та осучасненням будівельних норм. Найближчим часом плануємо внести зміни до 10 ДБН. Також вже оголошено тендер на розроблення проєкту Зміни ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», — повідомив Перший заступник.

Також він наголосив, що дотримання вимог щодо забезпечення доступності під час реалізації проєктів «Великого будівництва» на постійному контролі Мінрегіону. «Дотримання вимог доступності — один з головних показників оцінки якості реалізації проєктів «Великого будівництва». У планах на 2021 рік маємо чітку позицію: державне фінансування отримають виключно ті проєкти, в яких враховано вимоги доступності», — зазначив Василь Лозинський.

На нараді також обговорили питання внесення змін до законодавства щодо посилення відповідальності для експертних організацій, що здійснюють експертизу проєктної документації на будівництво, фахівців-експертів, які мають відповідні кваліфікаційні сертифікати, виконавців проєктних та будівельних робіт за порушення вимог законодавства, державних норм, стандартів, будівельних норм і правил щодо доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення та забезпечення доступності закладів (установ) зі статусом «національний» та закладів охорони здоров’я.

Міністерство розвитку громад та територій України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*