Яка тривалість та який порядок надання відпусток працівникам з інвалідністю?

Яка тривалість та який порядок надання відпусток працівникам з інвалідністю?. відпустка, працівник, підприємство, тривалість, інвалідність, keyboard, laptop, computer, computer keyboard, indoor, electronics, peripheral, input device, space bar, computer component. A close up of a computer keyboard

Яка тривалість та який порядок надання відпусток працівникам з інвалідністю?. відпустка, працівник, підприємство, тривалість, інвалідність

«Підкажіть, будь-ласка, яка тривалість та який порядок надання відпусток працівникам-інвалідам?»

Л. Бойко, м. Новоукраїнка

Згідно зі статтею 6 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504 людям з інвалідністю І і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а інвалідам III групи – 26 календарних днів.

Звертаємо Вашу увагу, що працівникам з інвалідністю за їх бажанням щорічні відпустки повної тривалості надаються до настання шестимісячного терміну безперервної роботи в перший рік роботи на даному підприємстві та в наступні роки у зручний для них час.

Громадянам з інвалідністю І та II груп в обов’язковому порядку, за їх бажанням, надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 60 календарних днів щорічно, а особам з інвалідністю III групи – тривалістю до 30 календарних днів щорічно п. 6, 7 ст. 25 Закону України «Про відпустки».

Згідно зі статтею 9-1 КЗпП та статтею 69 Господарського кодексу України підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно із законодавством трудові соціально-побутові пільги для працівників, зокрема відпустки більшої тривалості, ніж передбачено Законом України «Про відпустки» або додаткові оплачувані відпустки.

Світлана Ткаченко, провідний юрисконсульт Кіровоградського обласного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*