Юлія Лапутіна: Мінветеранів працює над сучасним механізмом соціальної підтримки Захисників та Захисниць з інвалідністю внаслідок війни

Юлія Лапутіна: Мінветеранів працює над сучасним механізмом соціальної підтримки Захисників та Захисниць з інвалідністю внаслідок війни. мінветеранів, юлія лапутіна, ветеран ато/оос, соціальна підтримка, інвалідність

Юлія Лапутіна: Мінветеранів працює над сучасним механізмом соціальної підтримки Захисників та Захисниць з інвалідністю внаслідок війни. мінветеранів, юлія лапутіна, ветеран ато/оос, соціальна підтримка, інвалідність

В Україні буде запроваджено єдиний сучасний механізм із соціальної підтримки та адаптації ветеранів АТО/ООС – осіб з інвалідністю внаслідок війни. Його розробку координує Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством соціальної політики та Міністерством освіти та науки.

Про це повідомила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час Всеукраїнського онлайн-марафону «Комунікація – Партнерство – Відкритість». Захід організовано Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю до Міжнародного дня людей з інвалідністю, що відзначається 3 грудня.

«Спільними зусиллями з Міністерством охорони здоров’я, Мінсоцполітики, Міносвіти ми координуємо напрацювання єдиного прийнятного сучасного механізму підтримки особливо чутливих категорій Захисників України, в тому числі і їхнього розвитку», – сказала очільниця Мінветеранів.

Юлія Лапутіна зазначила, що також командою Міністерства був розроблений та зареєстрований у парламенті законопроєкт про внесення змін до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який має врегулювати систему соцзахисту, осучаснити пільги та послуги Захисникам України.

Зокрема, документ запроваджує комплексний огляд системи соціального захисту ветеранів війни раз на 5 років з метою оцінювання існуючого стану та його ефективності.

«Треба змінити та наповнити сучасним змістом соціальні гарантії, пільги для українських Захисників. Наразі проєкт закону очікує розгляду Верховною Радою, сподіваюсь, що у найближчу сесію він буде включений до порядку денного та підтриманий», – наголосила Юлія Лапутіна.

Щодо ситуації із вирішенням соціальних питань ветеранів, у тому числі осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також надання їм медичної та психологічної допомоги у громадах, очільниця Мінветеранів зазначила, що такі заходи здійснюються у межах регіональних комплексних цільових програм соціальної підтримки та реабілітації учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Зокрема, вона навела приклад Київщини, де діє обласна цільова програма соціальної підтримки учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих воїнів, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності на 2021-2022 роки. Одне з її пріоритетних завдань – забезпечення соціальної адаптації та надання психологічної допомоги Захисникам і Захисницям України.

У територіальних громадах, наприклад, Вінниччини також прийняті програми соціально-економічного розвитку, соціального захисту пільгових категорій населення, у тому числі ветеранів війни, членів їхніх сімей та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Крім того Юлія Лапутіна зазначила, що 10-11 грудня на Донеччині у місті Краматорськ Мінветеранів проведе підсумковий ветеранський форум, який стосуватиметься саме регіональної ветеранської політики.

«Адже ми хочемо, щоб позитивні кейси, які працюють в об’єднаних територіальних громадах, були доведені і до ветеранської спільноти, і до експертів, і до центральних органів виконавчої влади. Ми разом подискутуємо, якими мають бути регіональна ветеранська політика, питання фінансування проєктів в умовах децентралізації. Можливо, слід напрацювати відповідні зміни до законодавства, які б унормували взаємодію місцевих органів влади з центральними щодо реалізації соціальних політик, в тому числі й ветеранських», – підкреслила міністр.

Юлія Лапутіна: Мінветеранів працює над сучасним механізмом соціальної підтримки Захисників та Захисниць з інвалідністю внаслідок війни. мінветеранів, юлія лапутіна, ветеран ато/оос, соціальна підтримка, інвалідність

Стосовно проведеної роботи Мінветеранів у 2021 році у напрямках психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів, в тому числі осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також постраждалих учасників Революції Гідності, які отримали інвалідність, Юлія Лапутіна повідомила, що послуги з психологічної реабілітації бюджетним коштом надано 4 395 особам, з яких – 828 особи з інвалідністю.

Послугами з санаторно-курортного лікування забезпечено 5 416 осіб, в тому числі – 308 осіб з інвалідністю у 85 санаторно-курортних закладах першої та вищої акредитаційної категорії.

Також 1 890 учасників АТО/ООС пройшли перепідготовку та підвищення кваліфікації, серед них – 170 осіб з інвалідністю внаслідок війни здобували освіту у закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти.

«Мінветеранів приділяє особливу увагу та підтримку особливо чутливій категорії наших Захисників і Захисниць, їхній соціальній, медичній, психологічній, фізкультурно-спортивній реабілітації. Оздоровлення та соціальна адаптація ветеранів та членів їхніх родин – один з пріоритетних напрямів діяльності Міністерства, який буде продовжено й у наступному році», – наголосила Юлія Лапутіна.

Міністерство у справах ветеранів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*