Захист людей з інвалідністю. Дотримання і виконання норм міжнародного права (ВІДЕО)

Захист людей з інвалідністю. Дотримання і виконання норм міжнародного права (ВІДЕО). конвенція оон, круглий стіл, суспільство, інвалідизація, інвалідність, person, indoor, computer, people, human face, laptop, group, clothing, conference room, concert band. A group of people sitting at a table in front of a laptop

Захист людей з інвалідністю. Дотримання і виконання норм міжнародного права. конвенція оон, круглий стіл, суспільство, інвалідизація, інвалідність

Прес-центр «Укрінформ». 28 вересня 11.00 – Захист людей з інвалідністю: усвідомлення, дотримання і виконання норм міжнародного права державою, об’єднаннями громадян і самими людьми з інвалідністю

Організатор: Укрінформ; ГО «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів».

Учасники: Володимир Петровський – голова ГО «ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів»; Сергій Кириченко – юрист, адвокат; Сергій Болтівець – голова Всеукраїнського координаційного бюро Міжнародної громадсько-державної програми «Освіта дорослих України», професор; Богдан Назаренко – голова Громадської ради при КМДА.

Питання до обговорення:

«Монетизація пільг» у вітчизняних реаліях.

Громадські організації людей з інвалідністю та їх роль в усвідомленні, дотриманні і виконанні норм міжнародного права.

Міжнародне право відповідно до норм Конвенції про права людей з інвалідністю.

Особливості і проблемні питання фінансової підтримки громадських організацій інвалідів.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі обговорили питання дотримання і виконання норм міжнародного права стосовно людей з інвалідністю

Освіта для інвалідів і соціальне забезпечення, організація доступного простору, питання монетизації пільг, фінансової підтримки громадських організацій, які представляють інтереси людей з інвалідністю.

Такий спектр питань розглянули учасники круглого столу, присвяченого захисту прав людей з інвалідністю в Україні в контексті Конвенції ООН про права інвалідів, що відбувся в Укрінформі.

«Згідно зі звітом ВООЗ від 2011 року, близько 15% населення у світі має певну форму інвалідності. Це майже 1 млрд людей. Причому більшість із них живе в країнах, які розвиваються. Тому для України це питання надзвичайно актуальне. Якщо говорити про Європу, то майже кожна шоста людина має певну форму інвалідності, це близько 80 млн людей. В Україні таких досліджень ніхто не вів. Особливо ця проблема стосується молодих людей з інвалідністю, яким потрібно включатися в життя вже зараз”, – сказала старший науковий співробітник Державного інституту сімейної і молодіжної політики Олена Галушко.

Вона зазначила, що при обговоренні проблем, які виникають у людей з інвалідністю, необхідно звернути увагу на те, що, окрім обмежених можливостей брати участь в суспільному житті, вони часто позбавлені і можливості брати участь в економічному житті. І це більше питання побутових бар’єрів, а не спроможності людей з інвалідністю працювати. Через це, за словами Галушко, близько 70% людей з інвалідністю опиняється на межі бідності. Також, за її словами, існує ще одна проблема: за статистикою, від бідності більше потерпають жінки з інвалідністю, ніж чоловіки з інвалідністю.

Галушко нагадала, що згідно з Конвенцією ООН про права інвалідів, люди з інвалідністю мають бути включені в життя суспільства нарівні з іншими громадянами. В Україні, за її словами, передусім потрібно звернути увагу на організацію доступності середовища для людей з інвалідністю, що надасть їм можливості і для суспільної діяльності, і для роботи.

Також під час заходу були розглянуті зміни в освіті, в тому числі провадження інклюзивного навчання. Так, на думку голови ГО «Інтелект України» Тетяни Стручевської, батькам дітей з особливими потребами необхідно дати вибір – навчати дитину в звичайній школі, чи обрати іншу форму навчання. Зокрема, учасники круглого столу висловилися критично стосовно реформування інтернатної системи в Україні, наголошуючи на необхідності збереження спеціалізованих закладів, які працюють в галузі попередження інвалідизації дітей.

Як наголосив юрист, адвокат Сергій Кириченко, нині освіта для інвалідів надається як реабілітаційний захід, тоді як її необхідно зорієнтувати і на отримання компетентностей.

“Ми говоримо про те, що альтернатива в освіті повинна існувати, альтернатива за вибором батьків, за бажанням дітей. Тому інтернатні умови, де діти навчаються в спеціалізованих умовах, і інклюзію необхідно використовувати. Водночас, коли ми говоримо про освіту, орієнтовану на компетентність, ми говоримо про підготовку до професійної діяльності людей з інвалідністю. І ця освіта повинна відбуватися не як засіб реабілітації, а через перехід від реабілітації до підготовки до професійної діяльності. Це можливо за допомогою компетентісного навчання”, – сказав Кириченко.

Окремою проблемою, на думку учасників круглого столу, є питання монетизації пільг для інвалідів, зокрема на проїзд. Та модель, яку пропонує уряд, на думку учасників круглого столу, не відповідає сьогоднішнім реаліям.

Відео з круглого столу:

Укрінформ +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*