Захистити права людей з інвалідністю: «Ліга Сильних» запропонувала Верховній Раді зміни до нового законопроєкту про мобілізацію

Захистити права людей з інвалідністю: «Ліга Сильних» запропонувала Верховній Раді зміни до нового законопроєкту про мобілізацію. гс ліга сильних, дар’я сидоренко, мобілізація, пропозиція, інвалідність

Захистити права людей з інвалідністю: «Ліга Сильних» запропонувала Верховній Раді зміни до нового законопроєкту про мобілізацію. гс ліга сильних, дар’я сидоренко, мобілізація, пропозиція, інвалідність

7 лютого Верховна Рада підтримала законопроєкт №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». «Ліга Сильних» отримала чимало запитів від членів спільноти щодо норм, які пропонуються. Юристи спілки проаналізували проєкт закону і визначили основні моменти, що можуть призвести до порушення прав людей з інвалідністю. Відповідний лист з пропозиціями «Ліга Сильних» направила до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Про це повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

«Нічого про нас без нас. Цей принцип має бути врахований при внесенні змін до закону про мобілізацію. Адже в документі є пункти, що можуть призвести до порушення прав людей з інвалідністю. Нові правила скасовують підстави для звільнення від мобілізації через наявність у сім’ї особи з інвалідністю – дружини, матері, чи батька. І родини мають доводити потреби у догляді. Це звужує їх права і ставить перед ними нові бар’єри, замість того, щоб захищати та підтримувати»,- зазначила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

Щоб отримати звільнення від мобілізації, потрібно довести, що немає інших осіб, які могли б доглядати за людиною з інвалідністю, а також необхідність у постійному догляді, йдеться у проєкті закону.

Також у новій редакції проєкту закону незрозуміло, як особи з інвалідністю зможуть довести необхідність у догляді за новими правилами. Це може призвести до затримок і додаткових труднощів для тих, хто потребує догляду. А ще перевантажити медичні комісії та створити проблеми для інших осіб, які потребують встановлення інвалідності.

«Зміни до закону про мобілізацію потребують більш глибокого обговорення з громадськістю та розробки справедливих правил, які не дискримінуватимуть осіб з інвалідністю та забезпечать їх права та потреби в умовах воєнного стану», – додала виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

Бойко Марина

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*