«Ліга Сильних» рекомендує прийняти зміни до закону про автомобільний транспорт

«Ліга Сильних» рекомендує прийняти зміни до закону про автомобільний транспорт. гс ліга сильних, перевезення, послуга, транспортний засіб, інвалідність

«Ліга Сильних» рекомендує прийняти зміни до закону про автомобільний транспорт. гс ліга сильних, перевезення, послуга, транспортний засіб, інвалідність

Громадська спілка «Ліга Сильних» рекомендує прийняти зміни до закону Закону України “Про автомобільний транспорт”. Лист з пропозиціями від «Ліги Сильних» направили до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Про це повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

«Існуюче законодавство на перевезення пасажирів з інвалідністю не гарантує їм доступ до цих послуг. Томи ми рекомендуємо якнайшвидше внести зміни до закону. Адже доступ до безпечних і комфортних перевезень- це не привілей, а право людей, які мають інвалідність»,- зазначила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

Юристи «Ліги Сильних» проаналізували законодавство, яке регулює надання транспортних послуг особам з інвалідністю. У результаті виявили проблему неузгодженості нормативно-правових актів між собою та протиріччя у формулюваннях, стосовно забезпечення кількості автобусів пристосованих для осіб з інвалідністю на автобусних маршрутах.

Зокрема, у Законі України “Про автомобільний транспорт” не закріплена як обов’язкова умова для проведення конкурсу з перевезення пасажирів, наявність на міських, приміських та міжміських маршрутах транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Цей норматив відображений лише у підзаконних актах.

Так, аналіз нормативно-правових актів, які регулюють проведення конкурсу для перевізників, показав, що потрібно привести до єдиного стандарту нормативи щодо кількості транспортних засобів на міських, приміських, міжміських маршрутах, доступних для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. А ще внормувати маршрути, на які розповсюджуються вищевказані норми. Наразі вони не розповсюджуються на міжміські маршрути.

Також, однією з проблем законодавства, яке регулює автобусні перевезення, є вживання словосполучень «в кількості до … відсотків”. Це призводить до зловживання та створення формальної видимості виконання нормативу навіть при наявності 1% від усієї кількості транспортного забезпечення. На думку юристів “Ліги Сильних”, більш обґрунтованим виглядає вживання замість слів «до» слів – «не менше», що означало б обов’язок досягнення встановлених конкретних нормативів.

У разі прийняття змін до Закону України “Про автомобільний транспорт”, підзаконні нормативно-правові акти мають бути приведені у відповідність з законом. Це частково вирішить вищезазначені прогалини у нормативному регулюванні, та дозволить посилити гарантії прав осіб з інвалідністю

Раніше Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів звернувся листом до «Ліги Сильних» з проханням надати пропозиції та зауваження в частині реалізації прав на транспортне обслуговування осіб з інвалідністю стосовно проєкту закону України про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Бойко Марина

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*