Завдяки реагуванню Уповноваженого поновлено право осіб з інвалідністю по зору на доступ до банківських послуг

Завдяки реагуванню Уповноваженого поновлено право осіб з інвалідністю по зору на доступ до банківських послуг. уповноважений, банківська послуга, дискримінація, доступ, інвалідність

Завдяки реагуванню Уповноваженого поновлено право осіб з інвалідністю по зору на доступ до банківських послуг. уповноважений, банківська послуга, дискримінація, доступ, інвалідністьНа контролі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перебувало звернення громадянина П., щодо дискримінації за ознакою інвалідності по зору в доступі до банківських послуг.

У своєму зверненні заявник скаржився, що «Державний ощадний банк України» стягує комісію у розмірі 3 гривень за надання інформації про стан рахунку в телефонному режимі. Здійснити перевірку балансу банківської картки безкоштовно можливо лише через WEB-банкінг, проте він як особа з інвалідністю по зору, не може користуватися цією послугою.

З метою забезпечення доступу для осіб з інвалідністю по зору до банківських послуг без дискримінації, Уповноваженим було відкрито провадження та направлено відповідний запит до АТ «Державний ощадний банк України».

У результаті реагування Уповноваженого, право на доступ осіб з інвалідністю по зору до банківських послуг поновлено. Зокрема, для зручності осіб з інвалідністю по зору запроваджено отримання повідомлень про залишок коштів на рахунку через Контакт-центр без списання комісії.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*