У Франківську новий тролейбус виявився недоступним для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

1 29 2 5418912314 2. людей

Нові тролейбуси, які закупляє за бюджетні кошти івано-франківське КП “Електроавтотранс”, не всі є доступними для людей з особливими потребами. Такий висновок можна зробити після інциденту, який стався у п’ятницю, 25 грудня, пише «Репортер».

Двоє інвалідів-візочників не могли самостійно потрапити у тролейбус через те, що їм не опустили спеціальний заїзд для візків. Вони втрапили всередину лише зі сторонньою допомогою. Прикрий випадок зняв на відео іванофранківець Андрій Шустикевич та розповів про це у спільноті “Комуналка ІФ”.

“Сьогодні був очевидцем, як двоє хлопців на інвалідних візках з великими труднощами і при допомозі інших сідали у тролейбус №7, — пише Шустикевич. — Це був новий ЛАЗ. Самостійно заїхати вони не могли, бо спеціальний поріжок для інвалідів чомусь не опускався, і він там, очевидно, намертво зафіксований. Маю відео ситуації, але не публікую без особливої потреби. КП “Електроавтотранс” мало би щось сказати чи зробити з цього приводу?”

На записі видно, що візочникам допомагають випадкові люди та інші пасажири тролейбуса. Натомість ні водій, ні контролер участі в процесі не беруть.

“Це неприпустима ситуація, — прокоментував “Репортеру” директор міського департаменту житлово-комунального господарства, транспорту, і зв’язку Михайло Смушак. — Керівнику КП “Електроавтотранс” треба звернути на це увагу. Ми розберемо цей конкретний випадок і проведемо розслідування. Я розпоряджуся, щоб на підприємстві провели відповідний інструктаж та наголосили працівникам на виконанні їхніх обов’язків”.

Нагадаємо, з 1 січня в місті запускають нову схему руху громадського транспорту. Містом їздитимуть близько 50 великогабаритних автобусів. Вони мають бути доступними для людей з інвалідністю. Та якщо комунальне підприємство не може забезпечити належну експлуатацію свого автопарку, то що вже говорити про приватних перевізників?


Микола Волков

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*