Батьки маломобільних дітей наголошують, що транспорт має бути доступним для всіх

Батьки маломобільних дітей наголошують, що транспорт має бути доступним для всіх. львів, реконструкція, сесія, транспорт, інвалідність

Батьки маломобільних дітей наголошують, що транспорт має бути доступним для всіх. львів, реконструкція, сесія, транспорт, інвалідністьФото Умовне, Автор: Роман Балук

У Львові є декілька сотень діток та молоді з інвалідністю, які користуються колісними кріслами. Їхні батьки наголошують, що розвиток транспортної інфраструктури в інклюзивному аспекті – вкрай необхідний. Тож сподіваються, що наступна сесія міської ради таки підтримає рішення про капітальний ремонт тролейбусної мережі та реконструкцію трамваїв з облаштуванням пониження, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Фактично, ми ізольовані, дуже важко кудись добратися. Тому що візок важкий, і у звичайну маршрутку він просто не поміщається. І щоб його занести, — потрібно просити сторонню людину, щоб погодилася підняти дитину, яка важить вже під 20 кг, плюс ще візок 20 кг. Тому це для нас дуже актуально, і я дуже рада, що зараз взагалі такі теми піднімають», — зазначила Марія Войтович, мама дитини з інвалідністю з орфанним захворюванням.

«Ми живемо на Сихові, і поїхати у Стрийський парк — майже неможливо. Завжди чекаємо, щоб прийшов той трамвай чи автобус, який нам потрібен. Нашому хлопцю вже 30 років, він важкий, і сісти у звичайний трамвай просто неможливо. Єдина надія — на транспорт з низькою посадкою. Син дуже любить спілкуватися, хоче поїхати до друга, але ми кажемо, що поки це дуже важко. Транспортом користуємося не часто, хоча могли б частіше. Наприклад, могли б їздити на масаж в поліклініку через день, але зараз це фізично неможливо. Транспорт має бути пристосований. Тому такі рішення — дуже потрібні», — розповіла Тетяна Голікова, мама дорослої особи з інвалідністю, які проживають на Сихові і користуються трамваєм.

«Я, як мама неповносправної дитини, вважаю, що це першочергові речі. Такого пристосованого транспорту в нас дуже мало», — зазначила Софія Винник Софія, мама дитини з інвалідністю та працівник центру «Джерело».

До слова, загалом у Львові на обліку в управлінні соціального захисту є понад 1400 осіб з інвалідністю, які користуються кріслами колісними. З них 213 — діти.

Нагадаємо, у четвер, 28 травня, на сесії міської ради пропонували проголосувати за співпрацю міста Львова з Європейським інвестиційним банком, що передбачало надання місту запозичення в сумі 3 млн євро для проведення реконструкції міських трамваїв з облаштуванням пониження для маломобільних груп. Як повідомили у департаменті житлового господарства та інфраструктури, така модернізація передбачає оновлення на 80% трамвайного вагона. Вартість реконструкції одного трамвая — орієнтовно 300−600 тис євро, а купівля нового трамвая обійдеться бюджету міста в рази більше — 1,8 млн євро. Відтак, реалізувавши цей проект з Банком, місто могло б суттєво покращити транспортний парк.

Інша ж ухала передбачала залучення коштів для будівництва нового депо та реконструкції мереж «Львівелектротранс». Однак, обидві ухвали не набрали достатньої кількості голосів. Відтак, їх будуть виноситись на розгляд сесії повторно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*