Безбар’єрність має бути інтегрована в усі сфери життя, – ОВА (ВІДЕО)

Безбар’єрність має бути інтегрована в усі сфери життя, – ОВА (ВІДЕО). сумщина, безбар’єрний простір, доступність, моніторинг, створення

Безбар’єрність має бути інтегрована в усі сфери життя, – ОВА. сумщина, безбар’єрний простір, доступність, моніторинг, створення

Про реалізацію національної політики безбар’єрності в державі і заходів зі створення безбар’єрного простору на Сумщині, а також систему моніторингу доступності об’єктів та будівель розповів під час брифінгу в офіційному медіацентрі начальник управління містобудування та архітектури Сумської ОВА Володимир Биков.

За його словами, питання доступності і створення безбар’єрного простору наразі піднято на державному рівні потужно і комплексно. Це стосується не лише зміни філософії і підходів у визначенні поняття безбар’єрності, а й практичної розбудови безбар’єрного середовища. Так, упродовж двох останніх років оновлено 16 державних будівельних норм у частині створення безбар’єрного простору.

Всі ці положення закріплені в Національній стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, метою якої є забезпечення безперешкодного середовища для всіх груп населення, рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими шляхом інтегрування безбар’єрності до всіх сфер державної політики.

На регіональному рівні реалізація Національної стратегії відбувається шляхом виконання завдань плану заходів Сумської області на 2023–2024 роки з реалізації Національної стратегії. реалізуються за напрямами: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна, освітня безбар’єрність – все те, що оточує нас та з чим люди стикаються щодня.

Як наголосив начальник відділу планування, забудови території та містобудівного кадастру обласного управління містобудування та архітектури Дмитро Макашов, одним із основних завдань напряму забезпечення фізичної безбар’єрності є проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю.

Проведення моніторингу здійснюється відповідно до законодавчих норм. Щороку Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури визначаються типи об’єктів, що підлягають моніторингу та оцінці ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю у поточному році. На основі даних моніторингу формується рейтинг областей за ступенем безбар’єрності.

Так, цьогоріч моніторингу підлягають наступні об’єкти: будівлі для розміщення евакуйованих осіб: гуртожитки, модульні містечка; споруди цивільного захисту; заклади охорони здоров’я; заклади освіти; центри надання адміністративних послуг; залізничні вокзали; автовокзали; аеропорти; будівлі надавачів соціальних послуг; будівлі органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; фінансові установи; спортивні споруди та комплекси.

Шостка.INFO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*