“Франківськ 2023 року в сотні разів інклюзивніший, ніж десять років тому”, — Смушак

“Франківськ 2023 року в сотні разів інклюзивніший, ніж десять років тому”, — Смушак. івано-франківськ, брифінг, доступність, інвалідність, інклюзивність, bicycle, outdoor, tree, wheel, bicycle wheel, bike, land vehicle, person, tire, vehicle. A man riding on the back of a bicycle

Доступність міського простору важлива, оскільки інклюзивність інфраструктури полегшує життя людям з інвалідністю, військовим, вагітним, мамам з колясками, пенсіонерам і дітям.

Про це 18 вересня під час брифінгу в міській раді наголосив директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак, пише Галка.

За словами Смушака, інклюзивність — це насамперед універсальний дизайн середовища. Це означає, що середовище — чи то дорога, чи то сквер, чи то автобус, чи вхід у будівлю — має бути однаково доступним для всіх.

“Івано-Франківськ у 2023 році є точно доступнішим за Івано-Франківськ 2022 року. А Івано-Франківськ 2023 року є в сотні разів доступнішим за той Івано-Франківськ, який був ще десять років тому”, — зауважив заступник мера.

Він додав, що за 2023 рік вони влаштували сотні понижень і планують облаштувати ще 78:

“Ми підрахували на одному тротуарі, який ми робили на вулиці Бельведерській, там ми виправили близько 37 понижень. А якщо додати всі тротуари, які були зроблені у місті Івано-Франківськ в цьому році, то це точно буде кілька сотень. Точкових, де ми просто робимо пониження на певній ділянці, таких ми реалізували 15. І загалом, ми плануємо реалізувати 78 об’єктів. Це власне те, що ми запланували на 2023 рік. Але якщо ми не встигнемо зробити у цьому році, ми це будемо продовжувати до завершення і будуть нові об’єкти з’являтися”, — зазначив заступник мера.

Зокрема цьогоріч ремонт провели на:

  • вулиці Симоненка (піднятий перехід);
  • вулиці Стуса (доріжка до ліцею №10);
  • вулиці Василіянок (від Галицької до с. Мудрого);
  • вулиці Бельведерській (від л. Гузара до пд. Бульвару).
  • вулиці Коновальця (в районі ТЦ “ВЕЛМАРТ”)

Наразі ремонти проводяться на:

  • перехресті Івасюка-Надрічна-Вивчинецька (облаштовують однорівневі тротуари);
  • вулиці Береговій (тротуари, асфальтування, формування кільця);
  • Північний Бульвар (ремонт тротуару);
  • вулиці Довгій (ремонт тротуару).

Крім цього, Михайло Смушак підкреслив, що найбільший поступ у сенсі інклюзивності місто має з громадським транспортом, оскільки у 2013 році тільки 2% громадського транспорту був доступним для маломобільних людей:

“Я б навіть сказав, що ці Богдани, які нібито доступні, там така собі доступність. Зараз ми маємо 90% доступного громадського транспорту. Це насправді дуже великий прорив. А якщо брати загальний відсоток всього транспорту, разом з приватним, це є 70%”.

Жанна Головенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*