23 квітня в Лондоні стартує один із найпрестижніших і наймасовіших забігів у світі – TCS London Marathon*. У щорічному марафонському забігу на 42,195 км беруть участь близько 40 000 атлетів (35 914 учасників завершили марафонську дистанцію у 2021).
У 2023 році Україну на Лондонському Марафоні представлятиме Роман Кашпур, діючий військовий на протезі, учасник та амбасадор Програми Кіборгів Благодійного фонду «Громадянин», волонтер, переможець всеукраїнських змагань проекту «Ігри Героїв» 2021 року у категоріях: підтягування, поштовх гирі довгим циклом та кросфіт, рекордсмен України у номінації «Тяга літака АН-26 (16 тон) людиною з інвалідністю».
Саме з цього рекорду Роман почав свій мотиваційний шлях для важкопоранених бійців.
Участь в Марафоні – це ще одна можливість на власному прикладі показати, що ампутація – не вирок, протез – не обмеження, а інвалідність – це лише запис на папері, котрий ні в чому не обмежує.
Роман Кашпур: «Ставши вперше на протез і зробивши перші кроки, я зрозумів, що не все так погано, а протез це хоч і «штучна» кінцівка, але і з нею можна повноцінно жити і не просто ходити – а бігати!
Чому мотивувати людей для мене важливо? Тому що це приносить задоволення моїй душі і доповнює мій життєвий ритм, а головне я, як ніхто знаю просту аксіому: краща мотивація – це та, котру показує людина, котра вже опинилась в непростій ситуації. Вчинком!
Пробігти Лондонський Марафон – мій наступний челендж, щоб максимально привернути увагу до питань допомоги пораненим, які втратили кінцівки, залучити додаткові кошти на найсучасніше протезування і програми реабілітації та соціальної підтримки людей з ампутаціями та важкими травмами».
Донатити на КІБОРГІВ https://ctzn24.com/
________________________________________
* Лондонський Марафон має платиновий статус Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (World Athletics Elite Platinum Label Race), є одним з організаторів і найстаріших членів Асоціації міжнародних марафонів (AIMS).
За значимістю Лондонський марафон перебуває на рівні з чемпіонатом світу з огляду на те, що склад учасників включає найшвидших марафонців у світі.
Рекорд Лондонського марафону: 2:02:37 Еліуд Кіпчоге (Eliud Kipchoge), Кенія, 2019 рік.
Перший марафон у Лондоні відбувся 1981 року. У 2005 році Лондонський Марафон вийшов зі складу AIMS і організував лігу з шести марафонів Abbot World Marathon Majors, до якої входять марафони в Бостоні (Boston Marathon), Берліні (BMW Berlin Marathon), Чикаго (Bank of America Chicago Marathon), Нью-Йорку (TCS New York City Marathon), Токіо (Tokyo Marathon).
Траса Лондонського марафону починається у східній півкулі Землі в Грінвічському парку (Greenwich Park), проходить вулицями Лондона по обох берегах Темзи (Thames), яку перетинає по Тауерському мосту (Tower Bridge) та закінчується у західній півкулі на вулиці Мелл (The Mall), яка пов’язує Букінгемський палац (Buckingham Palace) з Трафальгарською площею (Trafalgar Square). Ліміт часу для марафонської дистанції – 8 годин.