“Ліга Сильних” впроваджує доступність та інклюзивність в закладах культури Запорізької області

“Ліга Сильних” впроваджує доступність та інклюзивність в закладах культури Запорізької області. гс ліга сильних, запорізька область, доступність, заклад культури, інклюзивність

“Ліга Сильних” впроваджує доступність та інклюзивність в закладах культури Запорізької області. гс ліга сильних, запорізька область, доступність, заклад культури, інклюзивність

Громадська спілка «Ліга Сильних» розпочала роботу з Запорізькою обласною державною адміністрацією. Спільно працюватимуть над тим, аби зробити заклади культури регіону доступними для людей з інвалідністю. Перші 100 працівників сфери культури вже пройшли тренінг з безбар’єрності. Про це повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

«Культура та мистецтво має належати кожному з нас. Тому ми продовжуємо роботу з забезпечення інклюзивності закладів культури і створюємо рівні можливості для всіх. Розпочали співпрацю з органами влади Запорізької області. Маємо конкретний план, як зробити доступними музеї, театри, бібліотеки та будинки культури для людей з інвалідністю. Будемо передавати кращі українські та зарубіжні досвіди, щоб втілювати їх у закладах культури, які їх ще не мають», – сказала виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

Перший тренінг експерти “Ліги Сильних” провели для 100 представників музеїв, театрів, бібліотек та будинків культури. Під час тренінгу розповіли про впровадження практик інклюзивності та безбарʼєрності у сфері культури, коректну комунікацію та правила взаємодії, нормативно-правові засади та просторову інклюзію у закладах культури. Такі навчання передбачені в обласному плані заходів на 2023-2024 роки з реалізації національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору в Україні до 2030 року.

«Створення безбар’єрного доступу до культури передбачає фізичну, інформаційну і цифрову доступність. Це вимагає як виконання чинних будівельних норм та дотримання принципів універсального дизайну, так і дослідження кращих світових практик. Всі ці аспекти ґрунтуються на принципах поваги до людської гідності та різноманіття, є головними для формування суспільства рівних можливостей», – зазначив зовнішній експерт громадської спілки «Ліга сильних» Володимир Висоцький.

Під час тренінгу Володимир Висоцький також наголосив, що безбар’єрність закладів культури вимагає комплексних рішень. Йдеться про доступність прилеглої території та вхідної групи, безперешкодне пересування між поверхами, користування вбиральнями, систему навігації. Також важлива функціональність касових стійок, глядацьких, виставкових та читальних залів, експонатів, екранів з субтитруванням та експлікації зі шрифтом Брайля.

Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю громадської спілки «Ліга Сильних» розпочав роботу у 2023 році. Ключова мета його роботи – надання експертизи для органів місцевого самоврядування під час їх роботи над стратегічними документами, які регулюють питання відбудови та розвитку громад, в частині дотримання інклюзивності, створення безбар’єрності та забезпечення прав людей з інвалідністю.

Нагадаємо, що Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю громадської спілки «Ліга Сильних» працює завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії.

Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine. Вміст є виключною відповідальністю громадської спілки «Ліга Сильних» та не обов’язково відображає погляди Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine.

Бойко Марина

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*