Міські бібліотеки стануть доступними для інклюзивних користувачів

Міські бібліотеки стануть доступними для інклюзивних користувачів. запоріжжя, бібліотека, комфортний, інвалідність, інклюзивний

Міські бібліотеки стануть доступними для інклюзивних користувачів. запоріжжя, бібліотека, комфортний, інвалідність, інклюзивний

Запоріжжя. Протягом найближчих кількох років простір міських бібліотек стане не тільки максимально комфортним, а й інклюзивним. Наприклад, у планах – закупівля літератури для незрячих та людей зі слабким зором, а також налагодження співпраці з низкою видавництв, які спеціалізуються на виданні таких книг. Перший результат можна буде побачити вже у 2021 році – до людей з інвалідністю планується наблизити ресурси й послуги дитячої бібліотеки по вул. Незалежної України, 68а, повідомляє Запорізька міська рада.

Міська влада Запоріжжя приділяє чималу увагу розвитку бібліотек. Так, за останні кілька років були відремонтовані три заклади цієї мережі. Тепер за естетикою й оформленням інтер’єру вони нагадують справжні коворкінг-зони. Крім того, у ході минулої травневої сесії було ухвалене рішення про реорганізацію бібліотечних установ. Йшлося про злиття дитячої і дорослої мереж, а також підвищення заробітної плати працівникам.

– У ході минулої сесії було ухвалене рішення щодо реформи бібліотечної системи міста, яку нам доручив розробити міський голова Володимир Буряк. Ми вже почали роботу з її впровадження. Одним з напрямків було не тільки переобладнати за 5 років всі бібліотеки міста – за прикладом уже оновлених – а й приділити увагу питанням інклюзії. Адже ми живемо у 21 сторіччі і повинні розуміти: у всіх мають бути рівні можливості й доступ до пропонованого спектру послуг, – зазначила заступниця директора департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Катерина Сімонова.

Першопрохідцем у плані інклюзії стане дитяча бібліотека по вул. Незалежної України, 68а. Далі – буде розглянута можливість щодо впровадження інклюзивного обслуговування в одній з публічних. Мова йде зокрема про облаштування пандусів, вбиралень, проходів для зручності пересування читачів на візках. А найголовніше – придбання книг для незрячих, що є великою рідкістю, та людей зі слабким зором, і навіть аудіокниг для більш комфортного сприйняття.

Нині фахівці департаменту культури і туризму ведуть перемовини з низкою видавництв. Керівник одного з них, харківського «Фоліо» Олександр Красовицький, зазначив, що сучасна бібліотека повинна задовольняти потреби усіх категорій читачів.

– У більшості розвинених країн світу основні фонди бібліотек дублюються шрифтом Брайля. Останнім часом левова частка читачів – це люди зі слабким зором, які носять окуляри. Для них друкуються книги збільшеним кеглем – 18-м і більше. Я сподіваюся, що таку програму запустять в Запоріжжі, і література для тих, хто бачить погано, або ж не бачить взагалі – з’явиться на книжкових полицях, – додав Олександр Красовицький.

У свою чергу директорка централізованої бібліотечної системи для дорослого населення міста Ірина Лень розповіла, що вже зараз надходить чимало запитів і звернень стосовно наявності тактильних видань.

– Молодь, люди старшого віку з вадами зору звертаються до бібліотеки і, на жаль, сьогодні наші міські заклади не мають достатнього фонду. Ця категорія осіб цікавиться як навчальною літературою, так і галузевою – для студентів. Дуже тішимося надією, що зараз розпочнеться співпраця з видавництвом «Фоліо», яке й пропонує нам, департаменту туризму міськради придбання книг 18-м кеглем, шрифтом Брайля. Це буде наукова, художня література, і ми зможемо в майбутньому обслуговувати всі категорії читачів, – додала Ірина Лень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*