Результати дистанційного моніторингу громадських приймалень Вінницької ОДА, Волинської ОДА, Нацслужби здоров’я України та Мінекономіки на предмет архітектурної доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
З метою з’ясування інформації про стан забезпечення доступності громадських приймалень Вінницької обласної державної адміністрації, Волинської обласної державної адміністрації, Національної служби здоров’я України, Мінекономіки для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проведено дистанційний моніторинг.
Моніторинг здійснювався шляхом направлення опитувальника доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
За результатами моніторингу з’ясовано, що приміщення громадської приймальні Вінницької обласної державної адміністрації частково відповідає вимогам доступності для потреб осіб з інвалідністю, зокрема наявний пандус, кнопка виклику співробітників розміщена на висоті не вище 110 см, дверні прорізи достатньо широкі для проходження крісла колісного, наявний підіймач, кабіна санвузла обладнана відповідно до потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних.
Проте не враховано потреби осіб з порушенням зору, оскільки відсутні тактильні таблички для таких людей.
Приміщення громадської приймальні Волинської обласної державної адміністрації також частково відповідає вимогам доступності для потреб осіб з інвалідністю. На вході до приміщення наявний пандус, що відповідає вимогам Державних будівельних норм ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.11.2018
№ 327 (далі – ДБН), наявна кнопка виклику персоналу, що розміщена на висоті не вище 110 см, тактильні таблички та візуальна інформація, що допомагає орієнтуватися в просторі. Водночас санвузол у приміщенні не повністю відповідає вимогам ДБН та не адаптований до потреб осіб з інвалідністю, пандус, що розташований у самому приміщенні, лише частково відповідає вимогам ДБН, а на сходах відсутні тактильні смуги та/або кольорове маркування та поручнів.
У ході опрацювання опитувальника доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, надісланого Національною службою здоров’я України з’ясовано, що вхід до приміщення громадської приймальні, облаштовано пандусом. Проте пандус встановлено із недотриманням вимог ДБН.
Окрім того, кабіна санітарного вузла розміщена на доступному поверсі, проте не обладнана відповідно до потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних. Також відсутня інформація про орієнтування в просторі та послугах.
Громадська приймальня Мінекономіки розташована у вестибюлі першого поверху адмінбудівлі за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 24 та знаходиться у доступному місці, поряд із входом. Однак, архітектурна доступність громадської приймальні для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення не відповідає вимогам ДБН, зокрема: відсутній зовнішній пандус, відсутня кнопка виклику персоналу при вході в приміщення, відсутні тактильні позначки перед сходами, висота порогів перевищує 2 см, окрім того, розташування санвузла не відповідає нормативам.
У зв’язку із цим, існує потреба в усуненні недоліків, виявлених під час моніторингу, що дозволить особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення відвідувати громадські приймальні Вінницької обласної державної адміністрації, Волинської обласної державної адміністрації, Національної служби здоров’я України, Мінекономіки без перешкод.
Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
Актуальні новини
- Группы инвалидности в Украине: виды, список заболеваний и порядок оформления
- Які пільги мають інваліди ІІ групи загального захворювання?
- Чи може виїхати за кордон чоловік, який має інвалідність третьої групи. Реальність та фейки
- Условия назначения пенсии по инвалидности в Украине
- Пенсионное обеспечение людей с инвалидностью
Залишити відповідь