Результати дистанційного моніторингу громадської приймальні МЗС України на предмет доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Результати дистанційного моніторингу громадської приймальні МЗС України на предмет доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. мзс, громадська приймальня, доступність, моніторинг, інвалідність, abstract, art, screenshot. A close up of a metal bench

З метою з’ясування інформації про стан забезпечення доступності громадської приймальні Міністерства закордонних справ України для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проведено дистанційний моніторинг.

Моніторинг здійснювався шляхом направлення до Міністерства закордонних справ України опитувальника доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За результатами моніторингу з’ясовано, що приміщення зали прийому громадян в адміністративній будівлі Міністерства закордонних справ України, розміщеній за адресою: вул. Велика Житомирська, 2, м. Київ, значною мірою не відповідає вимогам доступності для потреб осіб з інвалідністю.

На вході до приміщення наявний пандус, але він не відповідає вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово–комунального господарства України від 30.11.2018 № 327.

Сходи на вході до приміщення мають шорстку поверхню, але відсутні тактильні смуги та/або кольорове маркування.

Крім того, відсутня кнопка виклику персоналу та тактильні таблички, які дублюють розміщену для громадян інформацію шрифтом Брайля. Кабіна санвузла не обладнана відповідно до потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних. Дверні прорізи недостатньо широкі для проходження крісла колісного.

У зв’язку із цим, існує потреба в усуненні недоліків, виявлених під час моніторингу, що дозволить особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення відвідувати громадську приймальню Міністерства закордонних справ України без перешкод.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*