Результати моніторингу архітектурної доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення громадських приймалень Державної податкової служби України та Міністерства енергетики України

Результати моніторингу архітектурної доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення громадських приймалень Державної податкової служби України та Міністерства енергетики України. громадська приймальня, доступність, моніторинг, перевірка, інвалідність, abstract, art, screenshot. A close up of a metal bench

З метою з’ясування інформації про стан забезпечення архітектурної доступності громадських приймалень Державної податкової служби України та Міністерства енергетики України для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, працівниками Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено виїзний моніторинговий візит.

Перед проведенням моніторингу було здійснено перевірку доступності веб-сайтів о для осіб з порушенням зору. Так. на головній сторінці веб-сайту Державної податкової служби України розміщено символ, за допомогою якого можна перейти на адаптовану відповідно до потреб осіб порушенням зору версію сайту. В інтерфейсі адаптованої версії сайту передбачені спеціальні можливості, зокрема надано можливість користуватися збільшеними елементами, проте регулювання інверсійними кольорами відсутнє.

Також встановлено, що офіційний веб-сайт Міністерства енергетики України не пристосований для осіб з порушенням зору.

Під час безпосереднього моніторингового візиту до Державної податкової служби України встановлено, що на час запровадження карантину, громадська приймальня не працює. Наразі проводяться ремонтні роботи щодо облаштування приміщення громадської приймальні.

Рекомендації щодо облаштування приміщення відповідно до вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово–комунального господарства України від 30.11.2018 № 327, буде висвітлено у звіті про результати моніторингу та направлено до Державної податкової служби.

Варто зазначити, що працівники Державної податкової інспекції затягували з допуском моніторингової групи до здійснення перевірки.

За результатами моніторингу громадської приймальні Міністерства енергетики України з’ясовано, що у зв’язку з карантинними заходами прийом громадян скасовано. На час скасування прийому, громадяни можуть залишити письмове звернення в усіх адміністративних будівлях Міністерства енергетики України (вул. Хрещатик, 30, та вул. Богдана Хмельницького, 4, м. Київ), водночас вказані приміщення не є повністю пристосованим до потреб осіб з інвалідністю та не відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово–комунального господарства України від 30.11.2018 № 327.

З огляду на зазначене існує потреба в усуненні виявлених під час моніторингу недоліків, що дозволить особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення без перешкод відвідувати громадські приймальні зазначених органів.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*