Виноградів без бар’єрів: як долають тротуари люди з інвалідністю та молоді мами (ВІДЕО)

Виноградів без бар’єрів: як долають тротуари люди з інвалідністю та молоді мами (ВІДЕО). виноградів, доступ, ремонт, тротуар, інвалідність

Про зруйновані міські тротуари, відсутність облаштованих під’їздів та пандусів і ремонт, після якого не зручно ходити.

Зруйновані й непрохідні та вже відремонтовані, але сповнені перешкод тротуари у Виноградові стають щоденним викликом для людей з обмеженими можливостями, пенсіонерів, молодих мам, інформує Голос Карпат.

Хтось їх мовчки долає, а хтось пише обурливі дописи у соцмережах. Та переважна більшість містян навчились просто не звертати увагу: коли здоровий і сповнений сил поспішаєш у своїх справах бар’єри не помітні. Проте, комусь-таки вони можуть коштувати додаткових зусиль чи, навіть, здоров’я.

Журналісти Голосу Карпат разом з керівником ГО «Закарпатська варта» Андрієм Гепенко вирушили в прогулянку по вулицям Станційній, Миру та Персиковій. Чоловік – візочник з першою групою інвалідності.

Після кількагодинної тест-прогулянки Андрій зізнається: «було важко» і нарікає на відсутність безперешкодного доступу для таких, як він.

«Я, кожен день долаю близько 2-3км дороги на роботу та з роботи. Фізично я звик до подібних навантажень, але навіть мені було дуже важко. У нас у місті проблема не тільки з тротуарами і дорогами, у більшість державних установ потрапити людям з інвалідністю неможливо, та ж міська рада, районна рада, РДА відділок поліції, для мене просто не доступні. Я вже мовчу про приватні заклади.

Але Законодавство України гарантує мені безперешкодне пересування та доступ, а місцеве самоврядування зобов’язане його забезпечити! Де цей доступ?», – обурюється Андрій.

За даними управління соцзахисту Виноградівської РДА в районі біля 180-ти людей з інвалідністю, які отримали візочки. Спеціалісти кажуть, що користуються ними лише 50%. Основна причина: відсутність доступних і зручних умов. У Виноградові таких людей як Андрій Гепенко не більше 20-ти чоловік.

Люди з обмеженими можливостями не єдині, кому важко ходити міськими тротуарами. Молоді з дитячими візками скаржаться на відремонтовані минулого року тротуари по вулиці Персиковій, які ведуть до дитячого садочка «Берізка».

Молода мама Мирослава показала, як з сином на дитячому велосипеді долає незручні для них тротуари. Розповідає, що з візком було так само важко і найбільше вона боялася, щоб дитина не перевернулась на численних спусках-підйомах.

«Найважче було взимку, коли вкриті ожеледицею тротуари були слизькі та замерзлі. Був настільки небезпечний випадок, коли я зійшла з них на обочину дороги. Так, водії мене об’їжджали, а деякі зупинялися і сварилися. Але ж пройти тротуарами, слизькими і нечищеними, було не можливо!», – розповідає Мирослава.

Минулої осені, одразу після ремонту, жінка розмістила у Фейсбук-спільноті «МамиВиноградів» допис, в якому поскаржилася на незручності. Підтримки знайшла не багато. Загалом, лише від таких самих як вона мам-пішоходів.

Виноградів без бар’єрів: як долають тротуари люди з інвалідністю та молоді мами. виноградів, доступ, ремонт, тротуар, інвалідність

У Виноградові зараз активно тривають дорожні роботи. Ремонтують, в тому числі, і тротуари. Дорожники не захотіли коментувати ремонт, а на питання чи будуть тротуари зручними сказали, що «будуть негірші, ніж на вулиці Львівській у Хусті».

В короткій розмові також зазначили, що всі дорожні роботи повинні відповідати Державним будівельним нормам для автодоріг та проекту, а будь-які невідповідності мають бути помічені під час технічного нагляду та усунуті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*