Жодна з восьми інклюзивних шкіл Чернігова не підлаштована під дітей з особливими потребами (ВІДЕО)

Жодна з восьми інклюзивних шкіл Чернігова не підлаштована під дітей з особливими потребами (ВІДЕО). чернігів, пандус, інвалідний візок, інвалідність, інклюзивна школа, building, outdoor, sky, house, window. A group of people walking in front of a building

У Чернігові вісім шкіл з інклюзивними класами навчають 29 дітей з особливими потребами.

На сьогодні в жодній з цих шкіл не створені умови для комфортного пересування дітей, які користуються інвалідними візками.

Через це батьки Сашка, першокласника 30-ї школи, кожного дня змушені заносити сина до навчального закладу на руках. Така незручність пов’язана із відсутністю пандусу потрібної ширини.

Далі вони підіймаються з сином на другий поверх до класу.

Дістатися до вбиральні та їдальні Сашко самостійно не може. Тому його мама змушена залишатися у школі аби допомогти сину.

«У їдальню ми не спускаємося. Я залишаюся у школі і годую сина у класі, ми їмо у класі. В плані санвузла, це набагато гірше, аніж долати перешкоди зі сходами, оскільки двері завузькі, візок зовсім не проходить у туалет. Він зовсім не зручний і не комфортний», – розповіла мати учня на інвалідному візочку Катерина Слєсар.

Сашко – єдиний в школі, хто пересувається на інвалідному візочку. Інші такі особливі діти навчаються індивідуально вдома.

Зі слів мами Сашка, 30-ту школу вони обрали свідомо. Адже місцева влада обіцяла їм підготувати навчальний заклад під потреби особливих дітей.

«Коли ми почали відвідувати школу, вересень, жовтень, листопад – ніхто нічого не робив. А у грудні я звернулась до Ольги Хоніч, заступника з гуманітарних питань міського голови. Вона підняла це питання, зателефонувала Білогурі. Було сказано, що у минулому році були виділені кошти на проект, а в цьому році повинні були виділити кошти на реалізацію цього проекту, аби зробити школу більш комфортною для дітей з особливими потребами», – зазначила Катерина Слєсар.

Дійсно, з державного бюджету навчальним закладам Чернігова у цьому році було виділено субвенцію майже у 5 мільйонів гривень.

Проте, як розповіли в управлінні освіти міста, як можна розпоряджатися цими коштами, їм поки невідомо.

Кажуть, облаштування шкіл пандусами та приміщеннями індивідуальної гігієни у них заплановано. Та поки конкретних кроків не зроблено.

«В цьому році виділена субвенція з державного бюджету, ну на сьогоднішній день. Але ще нема роз’яснень, яким чином можна витрачати, на які статті видатків, саме для особливих дітей на місто Чернігів, якщо я не помиляюсь, це 4 млн 900 тисяч гривень. І одним із питань, яке ми плануємо вирішувати, це як раз улаштування і пандусів, і інших місць для зручностей для особливих дітей, і в тому числі для дітей з інвалідністю, які пересуваються на інвалідних візочках», – пояснив начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Разом з тим, не довівши до ладу існуючі інклюзивні школи, в управлінні освіти планують розпочати навчання дітей з особливими потребами ще у кількох школах міста.

Garmata.tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*