Кострубата бруківка та вузькі тротуари: чому Чернівці не доступне місто (ФОТО)

Кострубата бруківка та вузькі тротуари: чому Чернівці не доступне місто (ФОТО). чернівці, допомога, доступність, пандус, інвалідність

Кострубата бруківка та вузькі тротуари: чому Чернівці не доступне місто. чернівці, допомога, доступність, пандус, інвалідність

Нам стало цікаво, чи Чернівці є доступними, чи оснащені будівлі пандусами, шрифтами Брайля та іншими зручностями для людей з інвалідністю. Ми поспілкувались з представницею ГО Чернівецької обласної організації людей з інвалідністю “Лідер” Валентиною Добридіною та дізнались чи Чернівці є доступними для людей з інвалідністю, інформує 0372.ua.

Організації людей з інвалідністю “Лідер” в цьому році виповниться 15 років. Одним із напрямком організації є сприяння та забезпечення архітектурної та іншої доступності для осіб з інвалідністю та всіх маломобільних.

Хто займається тим, щоб біля будівель були пандуси?

Відповідає власник цієї будівлі. Аптеки стають все більш доступні, тому що їм не видають ліцензію на працю без оснащення пандусів. Придумують багато підйомників, але ними, нажаль, не всі користуються. Або не вміють, або люди в яких є порушення верхньо-опорного руху також не пристосовані до цих пристроїв. А за пандуси в адміністративних будівлях відповідають державні органи, – розповідає Валентина Добридіна.

З якими труднощами стикається людина з інвалідністю, окрім відсутності пандуса?

Не тільки пандус є елементом доступності, тому що якщо ця будівля оснащена всім чим потрібно ззовні, то всередині може не бути вбиральні або сходинки занадто високі, люди просто не можуть справитись з своїми звичайними потребами.

“Якщо люди йдуть на концерт – то як там можна висидіти 3 години без вбиральні”.

Також має бути місце для паркування, щоб низькопідлогові тролейбуси змогли під’їхати, а людина без труднощів зайшла в транспорт. Від бізнес структур багато залежить, адже будуються магазини, павільйони до яких багато сходинків, важкі та вузькі двері. Дитинка не може ж відкрити важкі двері. Також дуже важливо, щоб був рукомийник, який на рівні людини на візку та кнопка виклику.

Кострубата бруківка та вузькі тротуари: чому Чернівці не доступне місто. чернівці, допомога, доступність, пандус, інвалідність

Часто до вас звертаються люди по допомогу?

Останнім часом з питаннями щодо доступності не звертаються, найбільше звернень про матеріальну допомогу, засоби гігієни або консультації про правову, соціальну допомогу. Кожен сам пристосувався до життя в місті.

Як фінансово допомагаєте маломобільним людям?

Коли були проєкти в минулому та позаминулих роках організація “Лідер” надавали фінансову допомогу на банківську картку, було дуже добре і вони могли купити собі самі, що їм потрібно: ліки, дрова, їжу чи засоби гігієни. Цьогоріч поки таких проєктів немає.

Ви можете звернутись в ГО Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю “Лідер”. Також до Чернівецької обласної адміністрації.

Як думаєте на скільки відсотків у Чернівцях комфортно жити людям з інвалідністю?

По відсотках краще не казати, але в нас є ще один великий бар’єр – це те, що в нас дуже багато будівель є історичними пам’ятками. Потрібно дуже багато дозволів, зібраних документів, щоб облаштувати якусь будівлю, адже, людина найвища цінність і все має бути для людей. Але цим ніхто не хоче займатись, тому все залишається так як воно є. Якщо говорити про тротуари саме в місті Чернівці, то в нас ж горбиста місцевість, вузенькі вулиці, кострубата бруківка, по якій дуже важко пересуватись, що створює проблему.

Тому дуже б хотілось, щоб наше місто було більш доступне та безпечне для пересування людей з інвалідністю, – підсумовує Валентина Добридіна.

Марія Боднарашек

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*