Протези для воїнів АТО

1 02 7 Picture 2. протезування

1 02 7 Picture 1У Полтаві майже століття діє протезно-ортопедичне підприємство, яке почало свою історію у далекому 1920 році з Протезної майстерні, яку заснували чотири сім’ї – майстри з столярної, шорні і швейній справі.

Сьогодні підприємство має медичні та виробничі підрозділи, стаціонар первинного та складного протезування і реабілітації на 24 ліжко-місця, сервісні центри із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами та технічного обслуговування цих засобів, ательє по наданню мало складної протезно-ортопедичної допомоги. Крім того, в останні роки Полтавське облвідділення Фонду допомагало в зміцненні матеріальної бази стаціонару підприємства, а саме: 340 тис. грн. було надано для придбання та встановлення на підприємстві вуличного підйомника для пацієнтів медичного відділу з відділенням амбулаторного протезування та стаціонаром первинного та складного протезування.

Близько 6 тисяч пацієнтів в рік обслуговує Полтавський протезний завод. Люди сюди звертаються з трьох областей: Кіровоградської, Сумської та Полтавської.

Полтавське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство здійснює безкоштовне протезування військових, які приймали участь в АТО. В Полтаві протезується невелика частина бійців, оскільки Полтавський військовий госпіталь не проводить ампутацій кінцівок.

На підприємстві виготовляються протези різноманітної складності, різноманітної функціональності, на ампутації різних рівнів. Як на верхні, так і на нижні кінцівки. Використовуються вузли як вітчизняні, так й іноземних виробників. Завод застосовує японські та німецькі технології. Ці ж іноземні розробки пропонуються і полтавським бійцям, які втратили кінцівки. Вартість протезу коливається в діапазоні від 8 до 90 тисяч гривень. Але всі витрати бере на себе держава.

Фонд соціального захисту інвалідів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*