Луцькі «діти дощу» представляли Україну на фестивалі у Туреччині (ФОТО)

Луцькі «діти дощу» представляли Україну на фестивалі у Туреччині (ФОТО). туреччина, дитина-аутист, розлади аутичного спектру, фестиваль, інвалід, clothing, smile, person, footwear, woman, outdoor, man, human face, group, people. A group of people standing in front of a building

Луцькі «діти дощу» представляли Україну на фестивалі у Туреччині. туреччина, дитина-аутист, розлади аутичного спектру, фестиваль, інвалід

Громадська організація «Спілка батьків інвалідів з розладами аутичного спектру «Янголята» представляла всю Україну на Міжнародному фестивалі АNCA у місті Аланья (Туреччина). Дійство зібрало дітей-аутистів та їхніх батьків із 60 країн світу. Про це інформує «Волинська правда».

Своїми враженнями від поїздки учасники фестивалю поділилися під час прес-конференції 4 травня.

«Ми їхали додому і думали про те, як хочемо похвалитися з усіма своїми спогадами, висловити враження. Адже представляли не лише весь Луцьк, всю Волинь, а й всю Україну. Емоцій стільки, що їх важко висловити словами», – сказала, починаючи розповідь про поїздку, начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцькради Ліна Галан.

За її словами, фестиваль тривав у Туреччині з 24 до 26 квітня. Усі три дні відбувалися конференції, майстер-класи, проводилася групова та індивідуальна робота з дітьми-аутистами. До слова, на фестиваль з’їхалися понад три сотні «дітей дощу» з усього світу.

Голова ГО «Спілка батьків інвалідів з розладами аутичного спектру «Янголята» Юлія Поліщук розповіла, що особливі маленькі лучани представили у Туреччині міні-виставу «Каструлька Анатоля», оркестр «Веселковий передзвін», а також танцювальний перформанс «Кришталевий вальс». Окрім того, діти разом із батьками та вихователями взяли участь у спортивному марафоні, за що отримали медалі та кубки у командній естафеті.

«Радість переповнює моє серце від того, що ми мали таку нагоду, від того, що ми тут зібралися і не байдужі до цієї теми. Емоціям від фестивалю немає меж. Дух перехоплювало, коли артист з Азербайджану грав на саксофоні і коли хлопчик-аутист з Росії грав на фортепіано. Важливо, що наші діти могли подружитися з особливими дітьми з інших країн», – розповіла мама хлопчика-аутиста Владислава Рудика Олена Рудик.

Її підтримав і тато особливої дівчинки Ольги Сидорчук Сергій Сидорчук. Він наголосив, що головне у спілкуванні з донькою – це почуття любові, яке дає змогу зрозуміти її незвичний світ.

Хлопчик-аутист Антон Цьос розповів, що поїздкою надзвичайно задоволений. Адже почув там величезну кількість мов і гордий тим, що мав можливість бути на сцені перед безліччю глядачів, танцюючи «Кришталевий вальс».

До того ж, Ліна Галан додала, що після виконання вальсу лучанам надзвичайно довго аплодували стоячи, і ці емоції вона запам’ятає на все життя. Найбільше ж, на її переконання, її вразило виконання гімну Туреччини дітками-аутистами.

Окрім того, очільниця «Янголят» Юлія Поліщук зауважила, що поїхати у Туреччину діти та їхні батьки змогли за сприяння Луцької міської ради. Тож подяку за підтримку вони вручили секретареві мерії Ігорю Поліщуку. Він же пообіцяв, що такі поїздки стануть доброю традицією.

На завершення ж учасники фестивалю презентували відео про те, як презентували Україну, а також світлини із перебування у Туреччині.

1 реплік к “Луцькі «діти дощу» представляли Україну на фестивалі у Туреччині (ФОТО)”

  1. Олена :

    Знаю що спектру «Янголята» активно допомагає один з засновників компанії онлайн казино. Ось так буває, мабуть, совість замолює)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*