Партнерство батьків та фахівців заради успіху особливих дітей (ФОТО)

Партнерство батьків та фахівців заради успіху особливих дітей (ФОТО). рв, ужгород, суспільство, інвалідність, інклюзія, building, outdoor, person, ground, clothing, family, footwear, group, house, smile. A group of people standing in front of a building

Партнерство батьків та фахівців заради успіху особливих дітей. рв, ужгород, суспільство, інвалідність, інклюзія

Як ужгородські батьки особливих дітей інклюзують малят у вир повноцінного життя

Кожна дитина, яка приходить у цей світ прагне щастя. Прагне розуміння, підтримки, визнання і значимості. Значимості не лише в душах батьків, а й у просторах суспільства.

А, якщо дитина має особливі потреби – цей процес для неї в рази необхідніший.

Саме цю думку намагаються донести в «Товаристві захисту осіб з інвалідністю «Надія»». В рамках грантового проекту «Раннє втручання – шлях в нове життя» – небайдужі матусі і татусі, що виховують особливих діток, та фахівці азартно намагаються робити все для того, аби краяни з особливими потребами, попри всі труднощі та перепони змогли знайти себе в житті і зайняти гідне місце в суспільстві.

Сьогодні на території Закарпаття створюється мережа установ та закладів, які будуть впроваджувати послугу Раннього Втручання та надаватимуть професійні послуги дитині з порушеннями розвитку та їх сім’ям.

Одним з основних принципів послуги РВ є сімейно-центрований підхід, де концентрується увага на важливості підтримки сім’ї. Адже саме мама з татом – найпотрібніші особливій дитині на етапі формування її особистості.

Метою цього проекту було збільшення ролі та значення батьківських організацій, співпраця з фахівцями та представниками влади з метою рівні розвитку послуги раннього втручання у краї.

У рамках цього проекту на Закарпатті батьки з ГО «Надія» провели цілу низку заходів, спрямованих на розвиток послуги раннього втручання. Відбувся круглий стіл на тему «Реалізація сімейно-центрованого підходу у Ранньому втручанні в Закарпатській області», де говорили про те, як реформи в структурі охорони здоров’я та соціального захисту населення вплинуть на життя особливих дітей та їх батьків.

Акцентували на залученні до впровадження послуги раннього втручання активних батьків, а також йшлося про позитивну динаміку розвитку послуги раннього втручання на у краї. Фахівці вже радо дослухаються до порад батьків дітей з інвалідністю у процесі їх інклюзії. В заході брали участь представники установ охорони здоров’я, освіти, соц. захисту населення, громадських організацій, в тому числі з Нідерландів, та батьки.

Окрім того, представники ГО «Надія» у партнерстві з відділенням раннього втручання (РВ) КРУ «Обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» та КУ «Інклюзивно-ресурсний центр №1» м. Ужгород за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС) організували виїзний семінар «Послуга РВ: шлях до успіху загалу через успішність та розвиток особистості».

Мета заходу – активізація батьків та батьківських організацій в адвокації ними РВ, збільшення кількості осіб обізнаних з успіхами та результативністю послуги РВ з числа цільових аудиторій проекту, популяризація сімейно-центрованого підходу в ранньому втручанні.

Вікторія Лисюк

«Час Закарпаття»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*