У Бахмуті запрацювала послуга денного догляду за дітьми з інвалідністю

У Бахмуті запрацювала послуга денного догляду за дітьми з інвалідністю. бахмут, денний догляд, послуга, проєкт, інвалідність

У Бахмуті запрацювала послуга денного догляду за дітьми з інвалідністю. бахмут, денний догляд, послуга, проєкт, інвалідністьФото: Суспільне Донбас

У Бахмуті запрацювала послуга денного догляду за дітьми, які мають інвалідність. Впродовж чотирьох годин з ними займаються фахівці та психологи міського центру соціальних служб. Нині групу догляду відвідує 12 дітей. Проєкт фінансує Дитячий фонд Юнісеф, повідомляє Суспільне.

У Бахмуті запрацювала послуга денного догляду за дітьми з інвалідністю. бахмут, денний догляд, послуга, проєкт, інвалідністьФото: Суспільне Донбас / У Бахмуті запрацювала послуга денного догляду за дітьми з інвалідністю

Як розповіла Суспільному фахівчиня міського центру соціальних служб Гюльшан Агаєва, до групи денного догляду ходять 12 діток у різний час.

“Наш графік роботи із 10 до 16. З дітками ми ліпимо, малюємо, конструюємо, все в залежності від захоплень дітей”, – каже Гюльшан Агаєва.

Додає, що після ігор за розкладом у малечі перегляд мультфільмів.

“Ця послуга, її, в першу чергу оцінять мами. Тому що мама зможе сходити в магазин спокійно, без візка, мама зможе сходити до лікаря. Альбіна Гребенюк.

За словами директорки міського центру соціальних служб Віри Решевської, послуга денного догляду запрацювала у березні. Це – частина проєкту, який реалізує Дитячий фонд Юнісеф.

“Завдяки цьому проєкту в нашому центрі буде інтегровано ряд соціальних послуг. Одна з них – дуже важлива, це послуга денного перебування для дітей з інвалідністю. Цю послугу дуже чекали усі мамочки, які виховують дитину з інвалідністю. Послуга розрахована на перебування дитини до чотирьох годин”, – каже Решевська.

У центрі працює психолог, зокрема допомагає підопічним та вихованцям інтернатних закладів адаптуватися у соціумі.

“Якщо дитина після інтернату буде жити самостійно, їй потрібно знати, як повернути краник, щоб перекрити, наприклад, газ або воду. Щоб могла відімкнути нормально замок, бо бувають різні види замків. Або якщо пробка вилетить, щоб людина знала, що робити у такій ситуації”, – розповіла психологиня міського центру соціальних служб Регіна Ситник.

Завершити проєкт планують у червні. Його вартість близько 3 мільйонів гривень.

Ганна Железняк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*