У Дніпрі відбувся інклюзивний концерт «Відчинилося життя»

У Дніпрі відбувся інклюзивний концерт «Відчинилося життя». відчинилося життя, дніпро, концерт, незрячий, оркестр

У Дніпрі відбувся інклюзивний концерт «Відчинилося життя». відчинилося життя, дніпро, концерт, незрячий, оркестрСуспільне Дніпро

У Дніпрі відбувся інклюзивний концерт «Відчинилося життя». Незрячі виконавці з різних міст України виступили в супроводі оркестру Національного театру імені Заньковецької під орудою народного артиста Богдана Мочурада. Проєкт існує з 2008 року, за цей час відбулося понад 80 концертів в Україні та за її межами, інформує Суспільне.

У кожному місті до концерту обов’язково долучають місцевих виконавців. Цього разу з оркестром вперше заспівала 13-річна дніпрянка Марічка Токар.

«Сьогодні я репетирувала повноцінно із симфонічним оркестром. І мені дуже легко із ним співати попри те, що, кажуть, що із ним співати важко», – каже дівчина.

У Дніпрі відбувся інклюзивний концерт «Відчинилося життя». відчинилося життя, дніпро, концерт, незрячий, оркестрСуспільне Дніпро / Марічка Токар

У концерті взяли участь п’ятнадцятеро виконавців із різних міст України.

Олена Ковтун – з Полтави, вона – переможниця шоу “Україна має талант” 2010 року. Бере участь у проєкті вісім років.

«Звичайно, це честь – співати з оркестром. Це відповідальність, це хвилююче і це незабутні відчуття тому я із задоволенням беру участь у цьому надзвичайному проєкті», – вважає вона.

Диригент оркестру Богдан Мочурад, каже, працювати спочатку було важко, але за 13 років вдалося подолати всі складнощі.

«Перевага роботи із незрячими співаками у тому, що вони живуть у світі звуку. А оркестр – це насамперед звук. І, можливо, це парадоксально, але ці люди, вони набагато глибше відчувають музику, ніж зрячі люди», – зауважив він.

Авторка та координаторка проєкту Оксана Потимко переконана, що такі концерти ламають стереотипи, роблять щасливими не лише учасників, але й глядачів.

Концерт у Дніпрі закриває нинішній сезон проєкту «Відчинилося життя».

Юлія Підгола

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*